Linnavalitsus võtab homme vastu Rotermanni kvartali detailplaneeringu

17. august 2004, 10:07

Tallinna linnavalitsus kavatseb võtta kolmapäeval vastu Rotermanni kvartalis asuva maa-ala detailplaneeringu, teatab Raepress.

'See annab lootust, et peagi saab linna südames, reisisadama ja vanalinna naabruses asuv häbiväärses seisus, varemeis maa-ala atraktiivse ja esindusliku ilme,' ütles abilinnapea Peep Aaviksoo.

Hobujaama tn 9, 11, 13, 15, 17 ja 19 kinnistute detailplaneeringuga on kavandatud 2,4 hektari suurusele, Coca-Cola Plaza ja Ahtri tänava vahelisele maa-alale ärihooned, äripindadega mitme korteriga elamud, maa-alused parklad ning jalakäijate tänavad ja linnapark.

Tallinna vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndis asuval miljööväärtuslikul alal asuvaist hooneist enamik on kaitse all ning on ette nähtud säilitada ja renoveerida.

Hoonetevahelisele alale on planeeritud väikevormide ja haljastusega linnapark ja jalakäijate tänav. Hooned on kavandatud kahe- kuni seitsmekorruselistena.
Detailplaneeringu koostas Hobujaama tn 11 kinnistu omaniku AS Rottermanni Kvartal tellimusel aktsiaselts EA RENG.

Peale linnavalitsuse poolt vastuvõtmist korraldavad Säästva Arengu ja Planeerimise Amet ning Kesklinna Valitsus detailplaneeringu avaliku väljapaneku, seejärel on detailplaneeringu kehtestamine linnavolikogu pädevuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing