Hulgikaupmeeste registreerimistähtaeg kukkumas

Liis Kängsepp 18. august 2004, 00:00

Eilseks oli majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalas olev majandustegevuse registris (MTR) arvele võetud umbes 270 hulgikaubandusega tegelevat ettevõtet.

Eesti Kaupmeeste Liidu tegevjuhi Marika Merilai sõnul on Statistikaameti andmebaasis aga üle 4000 ettevõtte, kes tegelevad hulgikaubandusega. Kes ei jõua enne 15. septembrit end MTR-s registreerida, neile õib tarbijakaitseamet kuni 40 000 krooni trahvi teha. Hulgikaubandusega tegelevateks ettevõteteks (kes peavad samuti end registreerima) loetakse ka tootjad, kes oma toodangud hulgi müüvad.

Paljudel suurematel hulgikaubandusettevõttel on registritaotlus veel tegemata, kuid nad on sellest teadlikud. Nõnda öeldi Äripäevale nii Kaupmees ja Ko-st, Salestarist kui Keskost.

Samas ei pruugi uue nõudega kursis olla väiksemad ettevõtted. Nii näiteks sai OÜ Kellakeskus tegevjuht Mati Väärtnõu registreerimise nõudest teada juhuslikult ? sellele juhtis tema tähelepanu ettevõtet kontrollima tulnud ametnik tarbijakaitseametist.

Väärtnõu hinnangul on temasuguseid asjast mitte teadvaid ettevõtteid Eestis kindlasti palju. ?Ma küsisin oma sõbralt ühest konkureerivast firmast, nemad ei teadnud sellest ka midagi,? ütles Väärtnõu. Probleem on tema sõnul selles, et väiksematel ettevõtetel pole ressurssi pidevalt ministeeriumite kodulehtedel surfamiseks. ?Suurtel ettevõtetel on inimesi rohkem, minul pole sellist töötajat, kes kogu aeg jälgi ajaks.?

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõuniku Riina Piliste sõnul on nad ettevõtjaid siiski piisavalt teavitanud ? kevadel toimus uue kaubandustegevuse seaduse tutvustamiseks mitmeid konverentse ja seminare, vastav info on pidevalt olemas ka MTRi kodulehel. Koolitused on toimunud ka kohalikes omavalitsustes.

Piliste sõnul ei ole karta, et lähenev tähtaeg registreerimises viivitusi tekitab, kuna koormus on hajutatud erinevate omavalitsuste vahel. ?Seaduste täitmisega on ikka nii, et kohe peale vastuvõtmist end liigutama ei hakata ja kiirustamine algab siis, kui tähtaeg on kukkumas.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing