Kodu turvalisus algab akendest

Ragnar Nikkolo 18. august 2004, 00:00

Nad peavad kaitsma seesolijaid ja nende vara väljast tulevate rünnete eest ning olema avatavad hädaolukordades ja õnnetuste puhul (tulekahjud), mil oluline on kiire hoonest lahkumine.

Esiteks tuleb veenduda, et aknad käivad korralikult lahti ja kinni, raamide vahelt ei tohiks tunda tuuletõmbust.

Akende kinni naelutamine, kinni värvimine või muul viisil nende avanemise takistamine tähendab, et hädaolukorra tekkides ei saa neid enam piisavalt kiiresti varuväljapääsuna kasutada. Vanade akende puhul tuleks avanemist kindlasti kontrollida.

Kui akendel on kasutatud trelle või võresid, peaks neid kindlasti seestpoolt kergesti eemaldada saama. Hädaolukorras võib saada saatuslikuks just see lisaaeg, mis kulus varuväljapääsu avamiseks.

Jälgida tuleb ka puidu lagunemise märke - veeplekke, kõdunenud alasid aknaraamidel või nende ümbruses nii sise- kui välispindadel.

Lisaks sellele, et aknad peavad kaitsma maja väljast tuleva ründe eest tuleb mõelda ka hoone sisesele turvalisusele.

Kui kodus on väikeseid lapsi, ei tohi lapse voodit ega muud ronimist võimaldavat mööblit ei paigutada akna äärde - väikeste laste uudishimu võib neid sageli viia ettearvamatult ohtlikesse kohtadesse ja olukordadesse. Seepärast on lastega kodudes soovitav kasutada selliselt suletavaid aknaid, mida saab lukustada ka tuulutusasendisse.

Nagu aknad, nii ei tohi ka uksed olla kinni naelutatud ega kinni värvitud ning peavad korralikult avanema ja sulguma.

Kõige ohtlikumad võivad olla klaasitud uksed, millest eriti lastel on suur oht läbi joosta. Sellised ukseklaasid peaksid olema selgelt märgistatud, et lapsed neid mänguhoos märkaksid.

Tähtis on ka see, et kõikidel liugustel oleksid pidurid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing