Muruniidukite allahindlused on alanud

Maria Rähn 18. august 2004, 00:00

Nagu iga hooajakauba puhul pakuvad ehitusmaterjalide poed vastu sügist ka muruniidukitele mitmeid sooduspakkumisi. Muruniidukid võib põhimõtteliselt jagad nelja suuremasse kategooriasse ? bensiinimootoriga-, aku jõul töötavad-, elektrilised ning käsiniidukid.

K-Rautakesko Haabersti poe aiaosakonna klienditeenindaja Raul Kallase väitel lõpetabki K-Rautakesko iga hooaja allahindlusega. ?Praegugi on meil siin nii mõnigi mudel juba ?hea hinna? sildiga,? rääkis Kallas. ?Näiteks võib hetkel tuua firma ?Partner? kahesüsteemse 3,5 hobujõulise niiduki, mille saab kätte 3699 krooniga.?

Ehituse ABC Peterburi tee poe rauakaupade osakonna juhataja Gunnar Veberi sõnul pole neil suuremaid sooduspakkumisi muruniidukite osas sel aastal enam oodata sel lihtsal põhjusel, et praktiliselt kogu kaup on juba läbi müüdud. ?Pakkuda on veel vaid külgväljaviskega meganiidukid, mis maksavad 2900 krooni ringis,? seletas Veber. ?Oleme isegi lisatellimuse juba maha müünud ? nii hea müük on sellel aastal olnud.?

K-raua ACE on samuti muruniidukite allahindlustega alustanud. Kohila tänava kaupluse müüja Aldo Reinla sõnul on praeguseks alles jäänud vaid viis varianti. ?Praegu saab valida kahe bensiinimootoril töötava masina, kahe elektrilise niiduki ja ühe mehaanilise niiduki vahel,? ütleb Reinla. ?Bensiinijõul töötava MTDG46 M saab 4295 krooni asemel kätte 3975 krooniga ning mudeli MTD48MB hinnaks on tavapärase 4195 krooni asemel 3795 krooni.?

Key ehituskaubad elektri osakonna juhataja Kaire Liiv selgitas, et nende poes niidukite allahindluseid oodata pole: ?Müük on olnud hea, oleme praktiliselt kogu kevadise partii maha müünud. Kui jääke oleks, siis allahindlus kindlasti tuleks, aga hetkel on seis praktiliselt nullis.?

Loomulikult ei pea inimene niidukitest juba poodi sisse astudes kõike teadma ning alati saab müüjatelt enne lõpliku otsuse langetamist nõu küsida. Vajaliku võimsuse määrab suuresti niidetava pinna suurus. ?Palju oleneb ka sellest, kui mugavaks inimene niitmist enda jaoks teha tahab,? seletas Gunnar Veber. ?Näiteks on olemas nii lükatavaid masinad kui ka selliseid mis ise edasi liiguvad. Niitja ülesandeks on siis lihtsalt masinal järel kõndida ning seda õiges suunas juhatada?

Bensiinimootoriga uue niiduki soetamisel tuleb pärast esimest viit töötundi õli ära vahetada. Seejärel võib edasi töötada kuni 50 tundi. Pärast talve tuleks enne esimest niitmist õli vahetada, küünlad ja õhufilter üle vaadata.

Raul Kallase sõnul ostetaksegi kõige rohkem bensiinimootoriga külgväljaviskega niidukeid. ?Masin purustab niidetud rohu ära ning viskab selle maha,? selgitas Kallas. ?Vihmaga jõuab purustatud muru siis rohujuurteni ning toimib seal väetisena.?

Ka Aldo Reinla sõnul on viimased minevaim kaup: ?Ilmselt on see lihtsalt mugavaim variant, erinevalt elektrilistest niidukitest ei ole vaja juhet taga vedada ja lõikelaius on üldiselt suurem.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing