Hea projekt võib eurorahata jääda puuduliku asjaajamise tõttu

18. august 2004, 16:37

Põhjus, miks ettevõtjad euroliidult oma arenguprojektidele raha ei saa, peitub ebapiisavas projektide ettevalmistamises ja taotluste puudulikus täitmises.

Sageli kujuneb raha saamisel takistuseks ka ettevõtjate suutmatus projekti projekti omapoolselt panustada. Eesti Ühispanga Euroopa Liidu projektide finantseerimise osakonna juht Mart Nõmper kinnitas Äripäeva konverentsil Põlvamaa ettevõtjatele, et pankade roll muutub euroliidu toetusraha saamisel üha olulisemaks. Seda nii nõustamise osas, kui muidugi laenuraha väljastamisel. Tüüpiline on projektide nn. sildfinantseerimine - pank rahastab alguses kas kogu või mingi osa projekti maksumuse, hiljem tagastatakse Euroopa Liidu toetusraha arvelt pangale laen.

'Euroliidu toetus pole midagi müstilist, seda on kõikidel ettevõtjatel täitsa võimalik saada,' julgustas Nõmper Põlvamaa firmajuhte euroabi taotlema. 'Selleks on tarvis loomulikult ideed ja infot. Kui idee peab tulema ettevõtjate endi poolt, siis infot jagavad konsultatsioonifirmad või pangad.' Kui vähegi võimalik, soovitab Nõmper taotluste esitamisel ja projektide kirjutamisel kasutada konsultantide abi - tõenäosus toetust saada on suurem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing