Raekoja platsi Rae kohviku plussiks asukoht

Heidi Vihma 19. august 2004, 00:00

Kust lõpeb üks ja algab teine söögikoht, saab aimu klaasist vaheseinte ja teist värvi päevavarjude järgi.

Siniste Saku varjude vahele on mõnes kohas punased A. Le Coqid pugenud. Üks sinisevarjulistest on Rae kohvik, täpsemalt veinikohvik ? nime järgi nagu teistest rohkem Raekoja platsi oma.

Äri läheb hästi ? menüüs on mõned praed oma viiskümmend krooni kallimad, kui kodulehekülg lubab. Menüü nagu enam-vähem kõikidel ehk Raekoja platsi koondmenüü ? siit nurgast ja sealt nurgast, võimalikult igale maitsele. Siiski leidsin salati, mida mujal maitsnud pole ? kruubi-suitsuforellisalati. Keedetud kruubid, suitsuforelli viilud ja mõned munasektorid. Menüü lubas ka õli-sinepikastet, aga seda me ei leidnud, kuigi uurisime kahekesi. Kui ettekandjale kadumaläinud kastmest rääkisime, andis ta teada, et koka kinnitusel oli kaste salatile peale valatud, just nii nagu pidi. Kui nii, siis sellisel juhul ei ületa ettenähtud kastmekogus mõnda tilka ja seda piskut ei tarvitseks menüüs nimetadagi. Kaaslase ungari gulja?isupist pidime jälle kahekesi lihatükke taga otsima, paar pisikest siiski leidsime, kuid need raasukesed ei anna põhjust oasuppi gulja?iks nimetada.

Ka magustoitude hulgast leidsime uudse ja varem proovimata ? jogurt Burgundia moodi eesti keeles, teistes keeltes jogurt mustsõstralikööriga. Aga ei sobinud minu maitsemeelele kerge jogurti ja raske mustsõstralikööri kooslus, magussöök jäi söömata. Nii et söögiga ei läinud eriti hästi. Joogiga läks natuke paremini, veinikohvikus sai klaasi kaupa tellida siiski kaht valget veini!

Kuigi toiduelamused jäid kesiseks, oli suveõhtul Raekoja platsil mõnus istuda. Saan aru küll, et söögiga ei peagi väga pingutama, kui juba selline isetäituv koht käes on. Pealegi on suurem osa külastajatest ühe-kahe päeva turistid, kellest püsiklienti nagunii loota ei ole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing