Renault, Volkswagen ja Toyota Baltimaade suurimad müügihitid

Tõnu Tramm 19. august 2004, 00:00

Kui võrrelda uute sõiduautode registreerimist kolmes Balti riigis, siis koguarvult edestab Toyota teisel kohal olevat Volkswagenit juba 773 auto jagu ning on vähetõenäoline, et aasta kokkuvõttes suudab rahvaauto liidrikoha eest võidelda. Toyota on liider nii Eestis kui ka Lätis, vaid Leedus on esikoht Volkswageni käes. Tõsi, juulikuu uute sõiduautode registreerimises oli Baltimaade liidrikoht küll Volkswageni käes, kuid Toyota jäi temast maha vaid paarikümne auto jagu, mis sedavõrd suure kaotuse tagasitegemiseks on ilmselgelt väike vahe.

Seevastu suurima kasvu on möödunud aasta sama perioodiga võrreldes läbi teinud Renault. Kui mullu registreeriti Balti riikides seitsme kuuga ühtekokku 900 uut Renault?d, siis tänavu on neid arvele võetud juba 1702. Tublisti on kosunud ka Toyota ja Volkswageni registreerimine. Seevastu senise turuliidri Peugeot? müük on kahanenud Baltimaades 312 sõiduauto ehk 17% võrra ning Peugeot on kokkuvõttes langenud kuuendale kohale.

Ka juuli müügis kuulus kolmas koht Renault?le, mis näitab, et Renault on võtnud sihiks oma läbimüügi suurendamise kõrval haarata ka koht vähemalt müügitabeli esikolmikus. Igatahes Mazda kolmas koht on tõsises ohus, sest juulis edestas Renault Mazdat juba 89 auto jagu ning aasta kokkuvõttes on vahe veel vaid 47 autot Mazda kasuks. Seega, veel üks selline edukas müügikuu Renault?le ja Mazda ongi kukkunud neljandaks.

2004 Balti riikides registreeritud uuete sõiduautode TOP 10

Baltimaade suurimad tõusjad, jaan?juuli

Eesti suurimad tõusjad, 7 kuud

Läti suurimad tõusjad, 7 kuud

Leedu suurimad tõusjad, 7 kuud

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing