Ida-Virumaale Toilasse rajatakse kolm uusasumit

ÄP 23. august 2004, 00:00

Kui Karuväravate lähedal asuval maatükil ehitustegevus juba käib, siis teised kaks uusasumit on veel detailplaneeringu staadiumis, kirjutas Põhjarannik. Karuväravate juures asuv kinnistu on jagatud 38 krundiks. Kruntide suurus on 1500?2500 ruutmeetrit ja maa ruutmeetri hind jääb 50?60 krooni vahele. Maaomanik ja projektijuht Aksel Rüütel märkis, et ehitustegevus toimub 75 protsendil kruntidest.

Rüütli sõnul on müüdud kõik krundid. Ta ennustas, et omal jõul, pangalaenuta saab sel aastal valmis paarkümmend maja.

Rüütel ei julgenud lubada, et esimesed pered saavad uue aasta juba vastvalminud kodus vastu võtta. ?Kommunikatsioonide rajamine on minu kui arendaja ülesanne, aga probleeme on just kommunikatsioonidega, mille ehitamine sõltub monopolistidest, nagu Eesti Energia ja Eesti Gaas. Vee ja kanalisatsiooniga nii palju probleeme ei ole.?

Lisaks Karuväravate kinnistule on arendamisjärgus 3,6 hektari suurune kinnistu Toilas Liiva tänava jätkuna, mis jagatakse 19 krundiks suurusega 1600?1900 ruutmeetrit ja mille hind on keskmiselt 250 000 krooni. Huvilised on Jõhvi linna ja valla ning Kohtla-Järve ettevõtjad, kes tahavad linnast ära kolida.

Toila vallavanema Tauno Võhmari kinnitusel on algatatud detailplaneering veel ühel maatükil, kus elamuarendusega hakkab tegelema AS Silbet. Aianduskooperatiiviga piirnev kinnistu jagatakse 40 elamukrundiks.

Võhmari sõnul on Toila võimud võtnud hoiaku, et kuni alevis on veel ehitamiseks ruumi, põllumaid elamumaadeks ei vormistata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing