Venemaa Riigiduuma liige kukutas süüdistustega Gazpromi aktsiat

ÄP 23. august 2004, 00:00

Viimase aasta sündmused Jukosega on välisinvestorid väga ettevaatlikuks teinud. Gazpromi aktsia kukus pärast Saveljevi avaldust 13 protsenti, 52,7 rublani.

Saadik Juri tegi eelmise nädala kolmapäeval Moskva peakohtunikule, siseministrile ning Venemaa siseriikliku julgeolekuteenistuse juhile ettepaneku kontrollida välisinvestorite aktsiaosalusi vene gaasifirmas, kirjutas FT.

Nimelisest mainis Saveljev avalduses Moskva investeerimispanka UFG, mida kahtlustatakse välisinvestorite aitamises ning ?hallide skeemide? kasutamises. UFG kuulub 40 protsendi ulatuses Saksa pangale Deutsche Bank AG ning institutsiooni loetakse esimeseks, kel õnnestunud kaubelda Gazpromi aktsiatega.

?Sellise tegevusega kahjustab pank Vene riigi julgeolekut,? seisis rahvasaadiku avalduses.

UFG lükkas reeglite vastu astumise süüdistuse tagasi. ?Meie tegevus on täielikus kooskõlas Venemaa seadustega,? teatas pank. Gazprom ei ole veel olukorda kommenteerinud.

1997. aastal andis Venemaa president välja dekreedi, et välisinvestoritel on keelatud omada aktsiaid Gazpromi aktsiaid Venemaal. Neil on võimalus osta vaid kalleid USA hoiutähti ADR.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing