EPL: Mobiiltelefon hakkab tööle raadiosaatjana

23. august 2004, 08:49

Ühe nupuvajutusega saab mobiililt hakata rääkima sõpradega üle maailma.

Teenus, mida kutsutakse nii walky-talky?ks (raadiosaatja) kui ka Push to Talk?iks (PTT ? vajuta ja räägi) võimaldab mobiiltelefoniga interneti kaudu suhelda mitme inimesega korraga.

Teenus on võrreldav taksodes kasutatavate raadiosaatjate süsteemiga, kus sohver saab ühe nupuvajutusega suhelda kõikide taksode ja ?kiisuga? korraga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sarnast süsteemi kasutavad ka politseinikud jpt. Nüüd tehakse lihtsalt mobiiltelefonist selline raadiosaatja.

Internetitelefoni Skype ning populaarse suhtluskanali MSN Messengeriga võrreldaval PTT teenusel tehakse kõned läbi interneti näiteks GPRS kanalist. Kõnelejal on telefonis nähtav oma sõprade ja tuttavate nimekiri, kes on hetkel aktiivsed (on-line) ja kellega PTT abil ühe nupulevajutusega suhelda saab.

EMT arendus- ja tehnoloogiadirektori Tõnu Grünbergi sõnul soovib ka EMT järgneva paari aasta jooksul Eestis PTT teenust pakkuma hakata. ?Kindlasti toome turule, see tulemata ei jää, iseküsimus on, millal,? ütles ta.
Teenus on Euroopas uus, hetkel pakutakse seda vaid USAs, kus läbi PTT toega mobiiltelefoni tehtud kõned on tavalistest kõnedest odavamad.

Uus teenus võiks Eestis Grünbergi sõnul sobida nii tavatarbijate suhtluskanaliks kui ka professionaalseks töövahendiks, mis on olnud PTT edu aluseks USAs. ?Praegu on suurim küsimus meie jaoks teenust toetavate telefonide turule tulek, Eestis neid hetkel praktiliselt ei ole,? ütles Grünberg.

Suhtlemine PTT teenuse kaudu võib olla küll odavam, kuid rääkida saab üks vestluse osapool korraga, mistõttu ei ole dialoog kõige mugavam. ?Maksustada saab teenust mitut moodi, näiteks minutitasuga või ka bitipõhiselt,? ütles Grünberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing