Diagnostikakeskuse audititele kulub üle poole miljoni krooni

24. august 2004, 15:12

Tallinna Diagnostikakeskuse (DK) erinevatele audititele kulub vähemalt pool miljonit krooni, ainuüksi PricewaterhouseCoopersile tuleb maksta 235 000 krooni.

Tallinna ettevõtlusameti linna äriühingute järelevalve osakonna juhataja Vello Ervin ütles, et DK auditid pole veel valmis ning hind selgub alles siis kui arve esitatakse.

'Kindlasti on need odavamad kui aktsiate tagasiost, milleks kulub 9,2 miljonit krooni,' ütles Ervin. 'Ühe auditi hind on 100 000 krooni ringis'.

Tallinn on palganud auditeid tegema investeerimisfirma LHV ja audiitorfirmad BDO Eesti AS ja PricewaterhouseCoopers Advisors.

'PricewaterhouseCoopers on küll linna audiitor aga nii nemad kui KPMG vastasid, et saaksid selle valmis alles septembri keskel või lõpus, kuid selleks ajaks on aktsiate tagasiostu tähtaeg juba läbi saanud,' ütles Ervin.

'11. augusti linnavalitsuse istungil lepiti kokku, et tellitakse kaks hinnangut rahvusvaheliselt aksepteeritud audiitorbüroodelt, milleks olid PricewaterhouseCoopers Advisors, kes on Tallinna linna audiitor, lepingu hind on 235000 pluss käibemaks ja KPMG,' ütles abilinnapea Anders Tsahkna. 'Minu ja Toomas Vitsuti ülesandeks jäi koostada küsimused, need omavahel vahetada ning esitada mõlemad küsimustikud eelpoolmainitud audiitorbüroodele'.

'Praeguseks hetkeks ei ole minule teadaolevalt KPMG-ga lepingut sõlmitud ja on hoopis teised hindajad ning neid on tõesti palju,' lisas Tsahkna. 'Samuti ei ole teada millised küsimused lõpuks esitati ja kelle poolt hindajatele tasutakse'.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing