Väiksemad laenumaksed tõstavad Telekom Austria kasumit

24. august 2004, 09:51

Telekom Austria AG teise kvartali puhaskasum näitas tänu väiksematele intressimaksetele ja suuremale müüginumbrile kasvu.

Teise kvartali intressimaksed kahanesid viiendiku võrra, kuna telekomifirma on poolaastaga suutnud oma võlakoormust alandada 2,64 miljardilt eurolt 2,37 miljardi euroni.

Uudisteagentuuri Bloomberg andmeil tõusis Austria suurima telekomikompanii puhaskasum teises kvartalis möödunud aasta 28,3 miljonilt eurolt 35,7 miljoni euroni ehk 0,07 euroni aktsia kohta. Analüütikud pakkusid kompaniile puhaskasumiks keskmiselt 15 miljonit eurot.

Telekomifirma käivet aitas kvartaliga 3% kasvatada ja 995,6 miljoni euroni paisutada fikseeritud side üksuse hea esinemine.
?Konkurents kohalikul mobiiltelefoniturul on püsinud viimasel ajal intensiivne,? kirjutas ettevõtte oma kvartaliraportis.

Kuna Austrias omab mobiiltelefoni 90% elanikkonnast on turg küllastunud. Samuti kasvab konkurents fikseeritud side turul, kus teevad ilma TELE2 ja kaabeltelevisioonifirmad. Seetõttu püüab Sloveenias ja Horvaatias mobiilsideteenust pakkuv Telekom Austria uutele turgudele tungida. Kvartalitulemustes käis ta uue võimaliku sihtkohana välja Serbia ja Bosnia. Lisaks teatas Telekom Austria, et on huvitatud Bulgaaria MobilTel EAD aktsiate kontrollpakist.

Möödunud nädalala tühistas Austria valitsus, kellele kuulub telekomifirmast 47%, aktsiapaki mahamüümise kõnelused ?veitsi telekomifirmaga Swisscom. Põhjuseks peetakse poliitiliste parteide lobby, kelle sõnul võib see viia Telekom Austrias töökohtade kaotuseni. Lisaks see, et mõlema firma aktsionäride ringi kuulub riik.
Telekom Austria langes negatiivse uudise peale 19%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing