Diagnostikakeskuse audititele kulub üle 600 000 krooni

Villy Paimets 25. august 2004, 00:00

BDO Eesti audit maksab abilinnapea Toomas Vitsuti andmeil ca 100 000 krooni, sama palju maksavad erinevate hinnangute kohaselt ka ülejäänud audiitorite hinnangud, vaid PricewaterhouseCoopersi töö maksab koos käibemaksuga 277 000 krooni.

Miks Tallinn üldse kolm hinnangut kolmelt firmalt tellis, ei osanud abilinnapea Anders Tsahkna öelda: ?Tõesti ei tea, jutt oli, et tellime kaks.?

Linna avalike suhete boss Allan Alaküla ütles aga, et auditeid on linna poolt tellitud kaks eelkõige sellepärast, et abilinnapea Tsahkna teist auditit nõudis. ?Keerulises küsimuses täiendava arvamuse tellimist aktsepteeris ka terve linnavalitsus. LHV aga ei tee auditit,? ütles Alaküla. ?LHV on tugev ostu-müügitehingute hinna ekspertiisis ja hinnangut müüdud aktsiate hinnangule oodatakse ka antud juhul. Audit vastab lisaks hinnale ka mitmetele muudele ettevõttega seotud küsimustele,? vastas Alaküla küsimusele, mida LHV siis teeb.

Eile selgusid kahe audiitori hinnangud: Kipper & Maalinn OÜ pakkus diagnostikakeskuse aktsiate väärtuseks 23 miljonit krooni, Ernst & Young Baltic AS aga 11,1?13,8 miljonit krooni.

Diagnostikakeskuse müügihind oli tehingu tegemisel 25 miljonit krooni, sest aktsiad müüdi lähtudes diagnostikakeskuse väärtusest 14 miljonit, millele lisandub investeerimiskohustus 11 miljonit krooni.

Diagnostikakeskuse nõukogu liige Janek Ottis ei tea, millele tuginedes Kipper & Maalinn oma hinnangu andsid. ?Peale bilansi, mis on avalik, rohkem infot neile antud pole. Kas nad tõesti hindasid ettevõtte väärtust ainult bilansi põhjal??

?Miks keegi pole küsinud, miks diagnostikakeskus üldse müüdi?? küsis aktsiad müünud Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Peep Põdder. ?Aga müüsime sellepärast, et turg kaob ära! SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla lõpetab parasjagu kompuutertomograafi hanget ning hangib üsna kohe ka magnettomograafi, mis maksab 24 miljonit krooni ning on üks parimaid ümbruskonnas.?

Põdderi sõnul tähendab see, et juba järgmisel aastal kaob vähemalt kolmandik diagnostikakeskuse käibest ära.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing