Ülo Toomsalu • 24. august 2004 kell 5:57

SLÕL: Tallinna Vesi üleujutuskahju ei hüvita

Juuli rekordvihma põhjustatud uputuse kahju korvamist on Tallinna Veelt nõudnud juba paarkümmend inimest.

Veefirma ei maksa enne aga sentigi, kui pole tõestatud, et kahju tekkis tõepoolest just firma süül, kirjutas SL Õhtuleht.

Osa kahjunõudeid on alles töös, kuid Tallinna Vesi pole veel kellelegi hüvitist maksnud, kinnitas firma avalike suhete spetsialist Heli Sõber.

«Kahjunõue kompenseeritakse juhul, kui on olemas reaalsed faktid, kinnitamaks, et kahjustus on tekkinud vee-ettevõtte süül, st Tallinna Vesi pole ehitanud torustikke vastavalt normidele või on midagi (muud) tegemata jätnud,» lisas Sõber.

Sõbra sõnul tekkis juulis üleujutus erakordselt suurest vihmast. Samas töötasid Tallinna Vee seadmed täisvõimsusel ning firma tegi kõik endast oleneva, et uputust likvideerida ja inimesi aidata.

Tallinna Vee endine juht Enno Pere väitis aga Eesti Päevalehes, et hiigelüleujutuse võis pealinnas põhjustada ülevoolutorustiku väljavooluavade kinnikeevitamine. Nimelt sattuvat paduvihmaga Tallinnas paratamatult merre teatud kogus reovett, mille eest Tallinna Vesi peab suurt trahvi maksma. Selle vältimiseks ollagi firma ülevoolud sulgenud ning linna nii vee alla matnud. Sõber lükkas Pere väite otsustavalt ümber.

Hetkel kuum