TVMK pani mööblitootmise kinni

Liis Kängsepp 25. august 2004, 00:00

Ettevõtte juhi Pjotr Sedini sõnul oli lõpetamise üheks põhjuseks tugev konkurents Hiina poolt ? seal suudetakse odavalt toota paljusid erinevaid nimetusi ja suuri koguseid korraga. ?Meie nii suurt nomenklatuuri hoida ei suuda,? ütles Sedin, meenutades, kuidas kord müüsid hiinlased messil 2 dollariga sama detaili, mille eest TVMK küsis 4 eurot. ?Meie hea kvaliteet ei loe, sest hiinlased suudavad toota kaks korda odavamalt.?

TVMK finantsdirektori Oleg Panfilovi sõnul oli mööblitootmisest loobumise teiseks põhjuseks vananenud tehnika. ?Vana tehnoloogia on väga energiakulukas ja vajab palju tööjõudu,? sõnas Panfilov, tunnistades, et kõige uuemad seadmed olid mööblitootmises 7?8 aastat kasutuses olnud, kõige vanemad pressid aga oma 50 aasta vanad.

Mööblitootmise lõpetamise tõttu jooksis liiva TVMK kevadel alustatud koostöö Saksa kaubandushiiglase Karstadtiga.

?Karstadti tellimus polnud piisavalt suur, et ainult talle toota,? sõnas Sedin, lisades, et Karstadtiga suheldes oli probleem ka selles, et sakslased tahtsid liiga paljusid erinevaid tooteid ning ettevõte ei pidanud sellist tootmist rentaabliks.

?Tootmisprotsessi, kus on 4?7 toodet, saab jälgida. Aga kui tuleb teha 25 erinevat nimetust, kus igaühel on veel mitu elementi, siis see on hullumaja,? ütles Sedin.

Panfilovi sõnul on võib viimast poolteist aastat TVMKs pidada suurte muutuste aastaks ? koondatud on tuhatkond inimest, ümber on vaadatud kogu tootmine, audiitorite soovitusel viidi läbi masinate kiiramortisatsioon ning järgmisel kevadel alustatakse uue tehase ehitamist Kohilasse, et Tallinnast ära kolida.

Eelkõige suurte ümberkorralduste tõttu sai ettevõte eelmisel aastal 200miljonilise käibe juures 40 miljonit krooni kahjumit.

?See osa, mis tootmisest alles jäi, on nüüd optimeeritud,? ütles Panfilov, lubades, et septembrist hakkab ettevõte taas kasumit tootma. ?Vaevalt, et aasta lõpuks jõuame kogu kahjumi katta, kuid usume, et oleme õigel teel.?

Tallinna kesklinnas TVMK-le kuulunud 12hektarilise krundi ostis mais Ober-Hausi juhatuse esimees Paul Oberschneider koos partneritega.

Äripäev kirjutas, et vineerivabriku asemel kerkib sinna tulevikus elamurajoon koos kaupluste ja büroohoonetega.

Sedini sõnul peab TVMK oma praeguse territooriumi vabastama 2006. aasta aprilliks, kohila tehas loodetakse valmis saada vahetult enne seda. Kokku läheb tehase ehitus maksma vähemalt 200 miljonit krooni, millest poole moodustab tehasehoone ehitus.

?Kui seadmed osta uued, siis läheb sellele veel 200 miljonit otsa, kui leida hea second hand variant, siis 100 miljonit,? kommenteeris Panfilov.

Suure tõenäosusega hakatakse Kohila tehases tootma vineeri ja spooni, kuid Panfilovi sõnul pole võimatu seegi, et taastatakse mööblitootmine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing