EPL: Teefirma pettis Järvevana teele odavama killustiku

25. august 2004, 08:02

Tallinna Teede AS kasutas Järvevana tee remondiks riigihankes nõutust odavamat killustikku.

Riigihange nägi ette, et Tallinna Järvevana tee remondiks peab kasutama teise klassi killustikku, mis võib olla lubja- või graniitkillustik. Firma kasutas küll nõutud lubjakillustikku, kuid selle sertifikaat ei vastanud teise klassi killustiku nõuetele, kirjutab Eesti Päevaleht.

Teede Projektijuhtimise AS käskis vale alusega tee üles võtta ning täita nõutud alusega. Teede Projektijuhtimise ASi juhataja Ilmar Link ütles, et praeguseks on remondis olnud Järvevana tee serv üles freesitud ning õige alus pandud.

?Sinna oli ette nähtud ja lepingus rõhutatud teise klassi killustik, mis on tugevam ja külmale ilmale vastupidavam. Kasutatud oli killustikku, mis on õigetele nõuetele vastavast 30 protsenti odavam,? tõdes Link. ?Põhjust, miks nad nii käitusid, me ei küsinud, lihtsalt käskisime töö ringi teha.?

Ilmar Lingi sõnul teevad Tallinnas töid mitmed tee-ehitusfirmad ja peaaegu kõigiga neist tuleb teatud parandusi ning korrektuure ette. ?Mõnikord juhtub, et on vale asfalt, teinekord jälle on viga alusega.? Lisakaristust firma ei saa, sest nad tegid tee korda oma raha eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing