Pärnus tehase avanud Efore aktsia olnud Helsingi börsi rakett

Annika Matson 26. august 2004, 00:00

?Firma areng on seoses tagasilöökidega telekommunikatsioonisektoris selle aasta alguses olnud pisut pettumist valmistav,? ütles Soome investeerimispanga Mandatum Stockbrokersi analüütik Erkki Vesola. Ta lisas, et näeb kosumist neljandas kvartalis.

?Aktsia hakkas odavnema pärast firma kasumihoiatust juuli algul,? ütles Vesola. Nemad hindavad aktsia fundamentaalseks väärtuseks 7,1 eurot (111,1 krooni).

Ta lisas, et firma juhatusele heidetakse ette, et nad lubasid investoritele enne kasumihoiatust liiga palju.

Mandatum Stockbrokers ootab Efore kogu aasta käibe kasvuks 15%. Tegevuskasumi marginaaliks oodatakse 10 protsenti.

Põhjamaade suurima investeerimispanga Alfred Berg/ABN AMRO analüütik Lauri Rosendahl ütles, et on kompanii arengu osas positiivselt meelestatud. Tema sõnul võib loota ka edaspidi kiiret kasvu tänu uuele koostöötasemele Ericssoniga. Rosendahli sõnul on nende hinnasiht aktsiale lähimaks 12 kuuks 8 eurot (125,2 kr). Selleks aastaks ootab Rosendahl 15- ja järgmiseks 20protsendilist käibe kasvu.

?Efore aktsia on Helsingi börsil olnud üks kiiremini liikuvaid aktsiaid, aasta lõikes on nad kordades tõusnud, aga kolme kuuga langenud,? ütles Rosendahl.

?Aasta esimesel poolel ootasime, et kolmanda kvartali käibe kasv on 20?30 protsenti, kuid juuli alguses selgus, et USA üksuse äri ei lähe nii hästi, kui ootasime ja ennustasime kasvuks 10 protsenti,? kommenteeris Efore kontserni juhatuse esimees Markku Hangasjärvi kasumihoiatust.

?Meie kaks suurt USA klienti Singular ja AT&T Wireless peatasid praktiliselt kõik varasemad tellimused kuni septembri ja oktoobrini,? ütles ta.

Kogu aastaks ootab Hangasjärvi käibe kasvuks 15 protsenti. Ka kasumlikkus on tema sõnul kindlasti parem kui aasta eest.

Pärnu tehase Efore ASi juhatuse liige Ritva Helena Turunen ettevõtte aktsiaid ei oma, küll aga osaleb ta aktsiaoptsiooni programmides ja soovi korral saaks ta aktsiaid osta.

Firmal on tehased Eestis ja Hiinas, uusi tehaseid lähiajal plaanis avada enam ei ole. Järgmise aasta jooksul on juhi sõnul kavas tööd anda 150 pärnakale. Ka Hiinas antakse praegu tööd 150 inimesele.

Soomes Hangasjärvi sõnul neil konkurente ei ole, küll aga USAs ja Aasias, nt Amistar, Power One ja Delta Electronics.

Eestis on Eforel plaanis toota peamiselt toiteseadmeid, kuid ka muid elektroonikatooteid. Efore peamised kliendid on Nokia, Ericsson, ABB ja General Electric.

Efore väljastas sel aastal uusi aktsiaid, mis muutis firma bilansi väga tugevaks. Peamiseks küsimuseks ettevõtte juures on rahaliste vahendite kasutamine.

Firma poolaasta majandustulemused paranesid. Kuid omakapitali tootlus langes, kui omavahendite kasv ületas kasumi kasvu.

Kui aktsionäridelt kaasatud ressursid ehk 23 miljonit eurot (360 mln kr) suudetakse edukalt investeerida, siis asuksin aktsiaid ostma.

Efore suutis eelmise aasta esimesel poolaastal näidata ligi 30protsendilist omakapitali tootlust. Sama taseme saavutamine suurenenud omakapitaliga oleks tubli tulemus.

Efore ise prognoosib selleks aastaks 15protsendilist käibe kasvu võrreldes eelmise aastaga.

Samuti ootab ettevõte kasumi kasvu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing