EPL: Vitsutite firma kriminaalses pankrotiprotsessis osaline

26. august 2004, 08:04

Toomas Vitsuti ja tema venna firmaga Majanduskaitse Büroo seotud inimese väitel osales ettevõte pankrotistunud Hansainterjööri varadest tühjakspumpamises.

Eesti Päevalehele teadaoleva, kuid anonüümsust palunud infoallika väitel on vendade Toomas ja Lauri Vitsuti Tallinnast umbes kolmekümne kilomeetri kaugusele jäävas Muusika külas asuv vana koolihoone renoveeritud pankrotistunud ehitusmaterjalide firmast Hansainterjöör väljapetetud vahenditega. ?Tapeedid, värvid jne,? loetles ta.

Pooleldi Vitsutitele kuuluv osaühing oli Hansainterjööri likvideerija ja asutas mitu riiulifirmat, mis lepingute alusel Hansainterjöörist kauba välja võtsid, väidab allikas. ?Peale siseviimistluse on Vitsutite elamus veel Hansainterjöörist välja petetud boiler, hõbedane külmkapp ja muruniiduk, mille firmasildid on roheliseks värvitud.?

Majanduskaitse Büroos 20protsendilist osalust omav Tallinna abilinnapea Toomas Vitsut keeldus temale anonüümse infoallika väiteid kommenteerimast. ?Mis see minusse puutub? Viidake oma anonüümsele allikale ja tehke oma sopalugu ära,? ärritus ta. ?Mina ei kommenteeri siin midagi.?

Hansainterjööri kriminaalasja prokuröri Kadri Välingu sõnul on kahetsusväärne, et säärased infoallikad ilmuvad välja alles siis, kui kohtuprotsessil juba tunnistajaid üle kuulatakse. ?Kus need inimesed siis olid, kui uurimine veel käis?? küsis ta.

Hansainterjööri kriminaalasjas on maksude tasumata jätmise ja kelmuse süüdistusega kohtu all Lauri Vitsut, Margo Kõrkjas ja Erik Jegers. Firma ladu kontrollima läinud politseinikud leidsid eest sisuliselt tühja ruumi. Kuhu arvel olnud kaubad rändasid, jäigi selgusetuks.

Eesti Päevalehega rääkinud õigusspetsialistide väitel oleks Majanduskaitse Bürooga seotud inimese ütluste põhjal võimalik algatada kriminaalasi riisumise asjus. Hansainterjööri pankrotti uurinud, praegu keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude talitust juhtiv ülemkomissar Eero Ergma ütles, et kui inimesel on andmeid kuriteo kohta, peaks ta politseisse pöörduma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing