Eesti Post kasvatas kasumit 60,2 protsenti

26. august 2004, 09:16

Eesti Post kasvatas 2004. aasta esimesel poolaastal kasumit 20,1 miljonit kroonini, mis on mullu sama perioodiga võrreldes 60,2% võrra rohkem.

Kasumi kiire tõusu tingis kulude juurdekasvu pidurdumine ning äritulude märgatav suurenemine peamiselt logistikateenuste ja universaalse postiteenuse osas. Möödunud aasta esimese poolel teenis postiettevõte kasumit 12,4 miljonit krooni, edastas ettevõte pressiteates

?Tänavuse esimese poolaasta majandusnäitajad kinnitavad, et Eesti Posti 2003 aasta suvel ametisse nimetatud nõukogu kavandatud kokkuhoiupoliitika ja tegevjuhtkonnas tehtud muudatused on andnud soovitud tulemuse,? lausus Eesti Posti nõukogu esimees Jüri Ehasalu.

ASi Eesti Post äritulud kasvasid 2003. aasta esimese poolaastaga võrreldes 5,5%, tõustes 333,4 miljonile kroonile. Seni kerges langustrendis olnud postiteenuste maht suurenes. Tõus selles segmendis on seda olulisem, et tegemist on ettevõtte suurima teenuseliigiga, mille osakaal ärituludest moodustab enam kui kolmandiku.

Suurima muutusena tulude osas kerkis logistikateenuste osatähtsus seniselt kolmandalt kohalt teisele, moodustades ärituludest viiendiku. Selle tingis peamiselt ELS Ekspress kullerteenuse kogumahu kasv, sealhulgas ka uue teenuse - ELS lihtsaadetis - turule toomine.

Tingituna aadressiga reklaami kande suhteliselt järsust langusest, on otseturundusest saadavate tulude maht mullu sama perioodiga võrreldes pisut vähenenud, moodustades ärituludest 18%. Selle põhjuseks on peamiselt tükiarvulise mahu vähenemine ning konkurentsist tingitud surve teenustasude alandamiseks.

ASi Eesti Post ärikulude juurdekasv on vähenenud eelmise aasta esimese poolaasta 8%lt 3%le, seda peamiselt seoses ülalpidamiskulude (halduskulud, konsultatsiooni jm) märgatava kärpimisega.

Tulenevalt asjaolust, et postis on jätkuvalt suur roll inimtööl, moodustab kulude 307,7 miljoni krooni suurusest kogumahust 60% tööjõukulu. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on see kasvanud 3,3% ulatudes 184,4 miljoni kroonini.

Keskmine tööjõukulu töötaja kohta on kasvanud mõnevõrra kiiremini (6,8 %), kuna samaaegselt tööjõukulude kogumahu kasvuga on toimunud töötajate arvu vähenemine. Ettevõtte sihiks on suurendada töötajate sissetulekuid ilma palgakulude kogumahu olulise tõusuta s.t. sissetulekute kasv peaks tuginema eelkõige efektiivsuse suurendamisel.

Olulist rolli tegevuskulude suurenemisel on mänginud ka autokütuse hinnatõusus ning postiveo kilometraaži suurenemine.

AS Eesti Post on riigile kuuluv äriühing, mille peamiseks tegevusalaks on posti- ja sideteenuste osutamine. Eesti Posti kontserni kuuluvad emaettevõttena AS Eesti Post ning tütarettevõte AS Eesti Elektronpost, kus AS Eesti Post osalus moodustab 50.86%.

Alates 11.07.2003.a. on AS Eesti Post võlakirjad noteeritud Tallinna Väärtpaberibörsi võlakirjade nimekirjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing