PM: Meelis Atonen püüab nurjata ühisfirma loomist Leedoga

26. august 2004, 08:06

Majandusminister Meelis Atonen esitab täna valitsusele Lääne-Eesti praamiühenduse korraldamise kava, mis nurjaks ühisfirma loomise Vjat?eslav Leedoga.

«Ühisfirma loomise plaanid on riigile väga kahjulikud, mistõttu ei saa ma nendega nõustuda,» kommenteeris Atonen eile Postimehele napisõnaliselt praamiliikluse segast tulevikku.

Millise alternatiivse variandi minister täna valitsuse kabinetiistungile esitab, ei soostunud Atonen avalikustama, viidates veel mitmele lahtisele otsale. Samas kinnitas ta, et ministeeriumil on olemas tegevuskava, mille kohaselt jätkub praamiühendus valitsuse toel oktoobrist senisel kujul.

Ekspertide hinnangul on Leedo poolt Tallinna Sadamaga kavandatavasse ühisfirmasse pandava vara väärtus selgelt ülehinnatud. Audiitorid ei pruugi selle väärtust antud hinnaga aktsiakapitali sissemaksel aktsepteerida. 1997. aastal hindas riik kaheksa väikepraami, nende hulgas Koguva ja Hiiumaa, väärtuseks neli miljonit krooni. Selle hinnaga SLK need ka omandas.

Kui algselt oli plaanis ühisfirma loomisel saada ka optsiooni ehk õigust osta soovi korral SLK 50protsendiline osalus 200 miljoni krooniga välja, siis eellepingus moondus see punkt hoopis Leedo õiguseks soovi korral osalusest igal ajal 200 miljoni krooni eest loobuda.

Vastuväiteid tekitab ka asjaolu, et võrdsetel alustel loodavas ühisfirmas saaks SLK kaks juhatuse liikme kohta ja sadam vaid ühe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing