PRIA maksab välja esimese eksporditoetuse

Liis Kängsepp 26. august 2004, 13:29

Reedel maksab PRIA välja esimese eksporditoetuse ? PÜ E-Piim saab Taisse 500 tonni lõssipulbri eksportimise eest 3,1 mln kr suuruse eksporditoetuse ettemakse.

Seni on Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) esitatud kuue ettevõtte poolt 67 eksporditoetuse taotlust, millest 63 puhul on tegemist piimatoodete (lõssipulber, või, juust) ekspordiga.

Pooltel kordadel on sihtriigiks Tai, veerandsajal korral Venemaa ning mõnel korral Madagaskar, Liibüa ja Alþeeria. Esitatud eksporditoetuse taotlustest on praeguseks läbi vaadatud 60 ja nende osas on toetuseks määratud 10,7 miljonit krooni.

Eksporditoetus on üks Euroopa Liidu põllumajandussaaduste turukorraldussüsteemi osa, mis rakendus Eestis pärast ELiga liitumist. Eksportijad, kes soovivad viia teatud põllumajandussaadusi EList välja, peavad selleks litsentsi taotlema ja hiljem on neil võimalik saada ka eksporditoetust.

Toetus makstakse välja pärast seda kui eksportija on tõestanud kauba lahkumist EList. Eksportijal on võimalik taotleda ka toetuse ettemakset, kui ta esitab tagatise. Sellisel juhul saab ta toetuse kätte juba enne tõestusdokumentide esitamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing