Põlluministeerium suurendas toetuste eelarvet

Liis Kängsepp 26. august 2004, 10:46

Maaettevõtjatele vastu tulles suurendas põlluministeerium eile 2004. aasta toetuse esialgset eelarvet 49 mln kr ehk järgmise aasta eelarve võrra 87 mln kr-ni.

Esialgset toetuste summat 38 mln-t otsustati suurendada, kuna maaettevõtjad esitasid esmaspäeval alanud taotlusperioodi nelja esimese tunni jooksul taotlusi kogu selleks aastaks planeeritud toetusraha mahus, teatas põllumajandusministeerium

'Me olime valmis selleks, et taotlusi laekub planeeritust rohkem, aga nii olümpialik tempo oli meeldivalt üllatav,' märkis põllumajandusminister Ester Tuiksoo.

Maaettevõtluse arendamise toetuste taotlemine tempo ei raugenud, kolmapäeva õhtuks oli taotlusi laekunud 83,6 miljoni krooni ulatuses ja seega saab lähitundidel tõenäoliselt täis ka uus eelarve.

Täna hommikul otsustati Põllumajandusministeeriumis selleaastane taotlusvoor homsest, 27. augustist ennetähtaegselt lõpetada, kuna toetusteks planeeritud eelarve piir on mitmekordselt ületatud. Täna võtab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) vastavaid taotlusi vastu viimast päeva.

'Milliseks täpselt kujuneb taotlusraha järgmisel aastal ja millised saavad olema tingimused, on praegu veel vara öelda, enne ootame ära selle aasta taotlusperioodi lõpu. Taotluste analüüsi aluseks võttes püüame maaettevõtluse edendamiseks anda parima ka järgmistel aastatel,' lubas minister Tuiksoo.

Riikliku arengukava meetme 3.3 'Majandustegevuse mitmekesistamine maapiirkonnas' käesoleva aasta taotlusperiood algas 23. augustil ja oli esialgselt kavandatud 8. oktoobrini.

Maamajanduse mitmekesistamise toetus on mõeldud maapiirkonnas tegutsevatele väikeettevõtjatele - nii põllumeestele, kes alustavad mittepõllumajandusliku ettevõtlusega kui ka ettevõtjatele, kes laiendavad oma tegevust. Toetust saab investeeringuteks, mis on vajalikud maaelanike ja -ettevõtete teenindamiseks, toiduainete töötlemiseks või käsitöö ja maaturismi arendamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing