EPL: Falcki koduvalvel ootamatu lisakulu

27. august 2004, 07:46

Päevalehte informeerinud turvafirma Falck kliendi sõnul suurenes tema telefoniarve pärast firma koduvalve-teenusega liitumist mitmekümne krooni võrra kuus.

Kliendi väitel Falck ees ootavast kulutusest teda aga ei teavitanud. Nimelt avastas Falcki klient, et tal on kirjas pisut alla saja krooni väärtuses telefonikõnesid, mida ta ise teinud pole. Kuna ta on viimase kahe kuu jooksul olnud üsna vähe kodus, siis pidas ta suurenenud arve põhjuseks Unineti valearvestust. Uninet selle võimaluse aga välistas.

Kliendil tekkis kahtlus, et asi võib olla seotud turvafirma koduvalve teenusega. Kui klient Falckist aru päris, öeldi talle, et ilmselt firma tõesti sellest võimalikust hinnamuutusest ei teavitanud, kirjutab Eesti Päevaleht.

ASi Falck Eesti infojuht Andres Putting märkis, et korterisse paigaldatav valvekeskus sisaldab endas kommunikaatorit, mis vajalikud signaalid telefoniliini kaudu juhtimiskeskusesse toimetab. Juhul, kui kliendi objektil puudub telefoniliin, siis saab koduvalve toote objektil aktiveerida, kasutades raadiosaatjat, mis tuleb kliendil eraldi välja osta,? selgitas Putting.

Tema sõnul selgitatakse müügiprotsessi käigus kliendile, et telefoniliini kasutamine signaalide edastamiseks mõjutab veidi telefoniteenuste arve suurust. ?Lisanduv telefonikulu suurus sõltub sellest, mitu korda klient valvesüsteemi aktiveerib ja deaktiveerib, samuti edastab süsteem telefoniliini kaudu testsignaale, kontrollimaks objektile paigaldatud süsteemi töökorras olekut. Kulu võib kõikuda. Minimaalne kulu on 18,5 krooni kuus,? lisas Putting. ?Sellise olukorra vältimiseks tulevikus viidi mõned kuud tagasi koduvalve lepingutesse sisse vastavasisuline märge, mis arusaamatused ära peaks hoidma.?

Samas tõdes Putting, et kuigi Falck Eesti müügiesindajad teavitavad kliente lisanduvast kulust, on aegade jooksul tõepoolest tekkinud olukordi, kus klient väidetavalt pole mainitud lisakulust informeeritud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing