Kavandatav raamleping toob kogu maa internetiseerimise

Villy Paimets 30. august 2004, 00:00

Maksimaalselt 500kroonise kuutasu eest saab baaspaketi, milles on tuttuus arvuti, interneti püsiühendus, tarkvara (nii operatsioonisüsteem kui ka enamlevinud tööprogrammid, mis tõlgitakse eesti keelde), tarkvara versiooniuuendused, turvaaukude lappimine, viirusetõrje ja klienditoe teenused.

Riigi poolt projekti vedav majandus- ja kommunikatsiooniministri IT-nõunik Andrus Aaslaid ütles, et maksimaalselt 500kroonine baastasu on riigi kindel soov. ?Veel parem kui see kuutasu isegi alla 400 krooni jääks,? lisas Aaslaid.

Raamleping on juba peaaegu valmis, vaid detailid vajavad veel täpsustamist.

?Selle lepinguga riik mingeid litsentse ei osta, Microsoft lihtsalt loob platvormi ning internetiteenuste pakkujad hakkavad ka tarkvara rendi- ning hooldusteenust pakkuma,? ütles Aaslaid.

Samuti pole alust kartustel, nagu saaks MS Eesti turul tegutsemiseks mingi eksklusiivlepingu. ?Kui vabavara-inimesed tahavad samasugust teenust pakkuda, riik kätt ette ei pane, tehku platvorm ning pakkugu sarnast teenust,? ütles Aaslaid. ?Microsoft ei saa mingeid eeliseid, kuid turg võib selliseks kujuneda, kui vabavara-mehed omavahel kokku ei lepi ning teenuse pakkumiseni ei jõua.?

Lisaks avab Microsoft raamlepingus sätestatud isikutele ka ligipääsu oma tarkvara lähtekoodidele ning õpetab, kuidas neid kiivalt varjatud koode kasutada.

?Microsofti poolt on koostöö ja partnerlus,? ütles MS Eesti avaliku sektori suurkliendihaldur Lembit Loo. ?Vastu tahame aga informatsiooni.?

Lõplikud hinnad ning pakettide sisud peaks veel enne aasta lõppu selguma.

?Meie suhtume sellesse lepingusse väga positiivselt ning oleme Microsoftiga ka sedalaadi koostööd arutanud,? ütles ASi Elion Ettevõtted internetiteenistuse juhataja Maiko Kalvet. ?Oleme valmis andma selle teenuse jaoks kasutada oma klienditeenindust, üle-Eestilist müügivõrku, arveldussüsteemi, tehnilist tuge nii telefoni teel kui ka vajadusel IT-spetsialisti kohaletulekut.?

?Konkreetselt me veel uute pakettide turuletoomiseks ei valmistu, kuna läbirääkimised on seni olnud põhimõttelist laadi ning pole veel väga konkreetsele tasemele jõudnud,? vastas Kalvet küsimusele, kas Elion juba valmistub uute teenustega turuletulekuks. ?Leping riigi ja Microsofti vahel on ju veel allkirjastamata.?

?Meiega küll keegi millestki rääkinud pole,? kommenteeris IBM Eesti juht Valdo Randpere raamlepingu tulemusel tekkivat teenust. ?Tundub, et Microsoftil on õnnestunud võita riigihange, mida pole toimunudki.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing