Maksumaksjate Liit soovib Eesti maksumudelile pilootprojekti staatust

ÄP 30. august 2004, 00:00

EML soovitab Eesti tulumaksumudelile taotleda pilootprojekti staatust ning ühendada riigi ja kolmanda sektori jõud Eesti maksumudeli tutvustamiseks. ?Euroopa Liidus ei ole igakülgselt analüüsitud liikmesriikide raamatupidamisarvestuse ja maksusüsteemide tõhusust ega mõjusid konkurentsivõimele. Pole ka ühist seisukohta ideaalse piiriülese tulumaksumudeli kriteeriumite suhtes. Eesti Maksumaksjate Liit soovitab seetõttu Eestil mitte anda ELile nn blanko nõusolekut uute reeglite väljatöötamiseks ega toetada selleks lisaraha eraldamist, kuni pole selge, mis kavandatavaga laiemalt kaasneb.?

EML teeb ettepaneku riigil taotleda Eesti maksumudelile ELis kümneaastase kehtivusega pilootprojekti staatus. EMLi hinnangul on see lühim võimalik aeg, mille jooksul teha usaldusväärseid järeldusi maksumudeli rakenduseelistest ELis tervikuna.

Kirjas seisab: ?Eesti tulumaksumudelit on rahvusvahelisel tasandil sageli vääralt maksuparadiisina mõistetud ning seetõttu sellesse eelarvamuslikult suhtutud. EML näeb enda panust nii aktiivses osalemises Eesti positsiooni siseriiklikul läbirääkimisel kui ka selle tutvustamisel maksumaksjate rahvusvaheliste organisatsioonide kaudu.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing