30. august 2004 kell 12:01

Morgan Stanley strateegid eelistavad Euroopa aktsiaid

Euroopa aktsiad pakuvad USA aktsiatest tuleval aastal paremat tootlust, kirjutab Bloomberg.

Euroopa firmade kasumid kasvavad kiiremini, aktsiad on odavamad ja firmad on vähem tundlikud nafta hindade suhtes, põhjendasid USA investeerimispanga Morgan Stanley strateegid.

?Me näeme järgmisel aastal Euroopa aktsiate oluliselt paremat tootlust võrreldes USA aktsiatega,? kirjutasid Morgan Stanley strateegid, kaasa arvatud Ben Funnell ja Teun Draaisma.

Euroopa aktsiad on sel aastal kohalikes vääringutes ületanud USA aktsiate tootlust.

Järgneva 12 kuu jooksul kasvavad Euroopa firmade kasumid 21 protsenti, mis on suurem kasv kui pank prognoosib USA firmadele.

Euroopa aktsiad on USA omadest odavamad, eriti kiibitootjate, meedia, telekommunikatsioonifirmade ja transpordikompaniide omad.

Euroopa aktsiad kauplevad 11,4 kordse prognoositud 2005. aasta kasumi juures. See kasumiprognoos ei sisalda firmaväärtuste mahakandmisi. USA aktsiaturu analoogseks numbriks on 16,3.

Euroopa on USAst vähem naftast ja selle hindadest sõltuv. 11 triljoni dollarilise majanduse koguproduktiga USA tarbib 20 mln barrelit naftat päevas. 10,5 triljonilise majanduse koguproduktiga Euroopa Liit tarbib 13,5 mln barrelit naftat päevas.

USA on tundlikum ka intressitõusu suhtes. Panga andmetel on umbes 45 protsenti USA tarbimislaenudest seotud muutuva intressimääraga. Suurem osa tarbimislaenudest on aga Euroopas võetud fikseeritud intressimääraga.

Hetkel kuum