Rapla Dairy üritab müüa 36miljonilist nõuet

ÄP 31. august 2004, 00:00

Rapla Dairy pankrotihalduri Peeter Allikvere sõnul soovis Nutrinvest osta 50% ASist Agro Invest, kuid tasus lubatud neljast miljonist dollarist vaid ühe miljoni, kirjutas Nädaline. Agro Invest kuulus samadele omanikele kui Rapla Dairy. Nutrinvest põhjendas loobumist edasistest maksetest sellega, et pärast esimese osa aktsiate eest tasumist Agro Investi kohta saadetud majandusnäitajad ei vastanud tegelikkusele. Allikvere sõnul jäi Nutrinvesti juba tasutud miljon dollarit Dairy pankrotipesasse.

Enampakkumise tähtaeg oli juba 30. augustil. Allikvere põhjendas Nädalisele enampakkumise lühikest tähtaega järgmiselt: ?Kes tunnevad huvi, tunnevad kohe. Asjaga pole mõtet venitada.? Pankrotihaldurid eeldasid, et asja vastu tunnevad huvi peamiselt inkassofirmad.

On teoreetiline võimalus, et Nutrinvest hakkab pankrotipesast välja nõudma juba makstud miljonit. Nimelt saatis Nutrinvest enne pankrotti Eestisse kirja, milles nõudis lepingu tühiseks tunnistamist, kuid kohtusse ta Rapla Dairy vastu miljonidollarilist võlanõuet kaitsma ei tulnud. Allikvere sõnul on pankrotihaldurid juba koostanud pankrotivara jaotusettepaneku. Kui kohus peaks septembri lõpus selle kinnitama, jaotatakse raha oktoobris.

Allikvere sõnul ei ole probleemi, kui ?Moskva raha? laekub hiljem. Jaotusettepanek on protsentuaalne, mitte summaline. Raha võib jaotada mitu korda, olenevalt sellest, millal see laekus.

Möödunud aasta juunis toimunud koosolekul kaitsesid Rapla Dairy võlausaldajad nõudeid 114 miljoni krooni ulatuses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing