Tallinna lennujaam alandab novembrist lennujaamatasu

Villy Paimets 31. august 2004, 00:00

Kõikidel väljuvatel lendudel alaneb reisijatasu ligi 15% seniselt 235 kroonilt 200 kroonile. Täiendavalt teeb lennujaam hinnasoodustust neile lendudele, mis väljuvad lennujaamast tipptunnivälisel ajal. Sellistel lendudel alaneb reisijatasu 155 kroonile ehk veel ligi 22%. Tipptunnivälised ajad on kl 9.00?13.00 ja kl 19.00?05.00.

Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Rein Loik ütles, et lennujaam otsustas reisijatasu alandada pärast põhjalikku turuanalüüsi. ?Tegemist on majanduslikult hästi kaalutud otsusega, mille aluseks on kiire reisijate arvu kasv ja lennujaama tugevad majandustulemused, samuti vajadus kaasas käia lennunduses toimunud arengutega,? märkis Loik. ?Oleme veendunud, et hoolimata reisijatasu alandamisest suudab Tallinna lennujaam ka edaspidi edukalt majandada, reisijate arvu suurendada ja planeeritud investeeringud ellu viia.?

Tallinna lennujaam on praegu tipptundidel üle koormatud ? varahommikuti ja pärastlõunal väljub lennujaamast väga palju lende. ?Seetõttu püüame uue tariifipoliitikaga hajutada koormust tipptunnivälistele aegadele, mis võimaldab muuta Tallinna atraktiivsemaks ka uutele lennufirmadele,? lausus Loik.

Tallinna lennujaama tariifipoliitika aluseks on põhimõte, et firma pakub kõigile operaatoritele võrdseid tingimusi. ?Pole vahet, kas inimene lendab Riiga või Brüsselisse, Tallinna lennujaama teenust tarbib ta sama palju,? lisas Loik.

Tallinna lennujaama läbivate reisijate arv on tänavu kasvanud 38%, seni suurim tõus oli juulis, mil reisijaid oli 53,5% rohkem kui mullu samal ajal. Toimetulekuks üha kasvava reisijate arvuga ja tipptundide paremaks teenindamiseks plaanib Tallinna lennujaam lisaks lendude ajalisele hajutamisele laiendada ka reisiterminali.

?Meil on väga hea meel, et reisijatasusid alandati,? ütles rahvusliku lennukompanii Estonian Air avalike suhete juht Epp Alatalu. ?Oleme seda mõtet kogu aeg toetanud.?

Alates 27. oktoobrist saab odavlennufirmaga Tallinnast iga päev veidi rohkem kui 300 krooni eest Berliini ja Londonisse lennata.

Berliini Schönefeldi ja Londoni Stanstedi lennuväljale lendavatel lennukitel hakkab ühe otsa pileti hind maksma alates 20,49 eurost (320 krooni ja 60 senti) ning kõikvõimalikud maksud on juba selle hinna sees. Piletid tulevad müügile veel sel nädalal.

Estonian Air lisas alles sel kevadel Londoni liinile veel kolm lendu, nüüd lendab lennuk Tallinna ja Londoni vahel üheksa korda nädalas. ?Liini täituvus on 86%,? ütles Estonian Airi avalike suhete juht Epp Alatalu. ?Meiega reisib aastas pool miljonit inimest, maailmas on inimesi rohkem, nii et reisijaid peaks kõigile jätkuma.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:41
Otsi:

Ava täpsem otsing