Rahandusminister allkirjastas lepingud Lilleküla staadioni väljaehitamiseks

31. august 2004, 12:54

Rahandusminister Taavi Veskimägi allkirjastas eile lepingud Lilleküla staadioni valmisehitamiseks, teatas rahandusministeerium.

Vabariigi Valitsuse 11. juuni 2004 korralduste nr 426 ja nr 427 alusel allkirjastas rahandusminister Taavi Veskimägi eile õhtul riigi esindajana lepingud jalgpalliklubi FC Flora esindaja Aivar Pohlakuga, mis tagavad riigi ja jalgpalliklubi koostöös Lilleküla jalgpallikompleksi valmimise põhiosas veel käesoleval aastal.

'Valitsus seadis kevadel eesmärgiks ehitada Lilleküla staadion valmis veel sel aastal, volitades mind rahandusministrina etteantud tingimuste raames lepingud sõlmima. Usun, et ligi kolm kuud FC Floraga kestnud läbirääkimiste tulemusena sündinud lahendus tagab staadioni valmimise ja riigi huvide parima kaitse avalike ülesannete täitmisel nii pikas kui lühiajalises vaates,' ütles rahandusminister Taavi Veskimägi. 'Lilleküla staadion saab olema riigi esindusstaadion, mida riigil on õigus kasutada avalike spordi- ja kultuuriürituste tarbeks,' lisas Veskimägi.

'Saavutatud kokkuleppe põhjal panustab jalgpalliklubi ühisesse ettevõtmisse kogu Lilleküla kompleksi koos harjutusväljakutega ning riik kuni 70,5 miljoni krooni, mille eest läheb riigile 40%-45%line osalus kompleksi omavas aktsiaseltsis. Riigi kasuks seatakse müügioptsioon. Otsuste langetamine aktsiaseltsis hakkab tulevikus põhinema osapooltevahelisel konsensusel,' ütles rahandusminister. 'Staadioni operaatoriks saab FC Flora. Aktsiaselts ja jalgpalliklubi sõlmivad rendilepingu 14 aastaks, mille alusel maksab klubi aktsiaseltsile renti, katmaks kõiki staadionikompleksiga seotud kulusid, sealhulgas amortisatsiooni,' lisas ta.

'Leping aktsiate soetamiseks jõustub peale Riigikogu otsust, kui vastav finantseerimistehing riigieelarve seaduses sätestatakse,' märkis rahandusminister.

'Mõistagi on mul väga hea meel, et saame staadioni valmis ehitada, aga veel suurem rõõm on seetõttu, et kõnealused lepingud sümboliseerivad minu jaoks riigipoolset mõistmist, et kogu jalgpallipere on oma spordiala arendamisel tublisti tööd teinud ja südant valutanud,' ütles FC Flora president Aivar Pohlak.

Sõlmitud lepingud näevad ette ka kahe loodusliku muruga treeningväljaku ehitamist staadionikompleksi peaareeni kõrvale. Treeningväljakud valmivad lähipäevil ning esimese treeningu seal teeb Eesti koondis kolmapäeval, 1. septembril.

Kolmest lepingust koosnevasse paketti kuulub laenuleping, mille kohaselt annab riik MTÜ-le Jalgpalliklubi FCF 7-protsendilise intressiga 25 miljonit krooni laenu, millega alustatakse ehituse finantseerimist. Aktsiate pandileping tagab riigi kui laenuandja huvide kaitse. Lisaks on laen tagatud hüpoteekidega hoonestusõigustele Asula tn 4b ja 4c, millel paikneb Lilleküla kompleks.

Aktsiate omandamise raamleping saab tegevuse aluseks, kui Riigikogu näeb riigieelarves ette 70,5 miljoni krooni eraldamise staadioni aktsiate ostmiseks. Raamlepingu kohaselt omandab riik 40%- 45%lise osaluse staadionikompleksis. Sama lepingu järgi jääb riigile vähemalt 15 aastaks müügioptsioon, mille kohaselt on MTÜ-l Jalgpalliklubi FCF kohustus osta riigile kuuluvad aktsiad riigi poolt määratud mahus ja vähemalt sama hinnaga, millega riik aktsiad omandas..

Laenu andmise eeldused on muude tingimuste hulgas maksuvõlgnevuste puudumine ning värske finantsaruandluse ja kõigi laenukohustuste nimekirja esitamine lepingu sõlmimise järel ning edaspidi kvartaalselt. Tänaseks on kõik laenu andmise eeldused täidetud. Laenusumma väljamaksmine toimub lepingu sõlmimise järel ehitusperioodi jooksul staadioni ehitusarvete alusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing