Tallinna hipodroomi areng seisab hasartmänguseaduse taga

Andris Feldmanis 01. september 2004, 00:00

Tallinna hipodroomi haldava ASi Norfolk juhatuse esimees Vahur Nurm ootab riigilt uut hasartmänguseadust, et edasisi plaane teha. ?Siis on pilt selgem,? sõnas Nurm. Samuti võiks alles siis hakata rääkima hipodroomile tehtavatest investeeringutest. Igal juhul kinnitas Nurm, et äri kinni panna kavas ei ole.

Viimastel aastatel on AS Norfolk oma kahjumit vähendada suutnud. 2002. aastal oli firma kahjum 3 miljoni krooni suuruse käibe juures üle poole miljoni krooni. Norfalki tütarettevõte, mis tegeleb kihlvedudega, jõudis aga samal ajal 5 miljoni kroonise käibe juures kasumisse. Uuemaid majandustulemusi Äripäeval Norfalkilt saada ei õnnestunud. Nurme sõnul areneb ettevõte stabiilselt.

Eelmisel aastal, mil oli hipodroomi 80. aastapäev, pidas Norfalk plaani avada 2004. aasta jooksul paarkümmend ennustuspunkti üle Eesti. Selle eelduseks oli hasartmänguseaduse muudatus, mis lubaks spordiennustusi kohelda kui loteriid. Sel ajal oli lootust, et hasartmänguseaduse muudatus jõustub õige pea.

Praeguse seaduse järgi võib hasartmänge, mille alla kuulub ka totalisaator, korraldada vaid kindlalt piiritletud kohas.

Hasartmänguseaduse eelnõu on rahandusministeeriumi nõuniku Erki Uustalu sõnul seisnud juba mõnda aega. Selle taga on olnud nii ressursside puudus kui ka osapoolte vähene huvi. Nüüd on asjaga uuesti tegelema hakatud. ?Kogusime erinevatelt turuosalistelt ettepanekuid, kuidas seda seadust muuta,? ütles Uustalu. ?Nüüd hakkame neid andmeid läbi töötama.? Ministeeriumile on esitatud ka hipodroomi puudutavad ettepanekud.

Praegune hasartmänguseadus on nõuniku sõnul ajale jalgu jäänud. See pärineb 1995. aastast.

Niipea siiski uut seadust ei tule. Praeguste plaanide kohaselt töötatakse uus hasartmänguseadus välja järgmise aasta keskpaigaks, kehtima võiks see hakata 2006. aasta 1. jaanuarist. ?Me ei taha, et kiirustamise tõttu kannataks seaduse kvaliteet,? sõnas Uustalu.

Võistlused toimuvad praegu Tallinna hipodroomil iga kahe nädala tagant. Suuremate võistluste ajal on kohal 500 kuni 1000 inimest. Väiksemad võistlused toovad kohale inimesi 300 ringis. Eelmise nädala derby?l tegi hipodroomi totalisaator rekordkäibe 213 000 krooni. Keskmine hipodroomil õnne prooviv hasartmängur on Nurme sõnul meessoost ja üle kolmekümne aasta vana.

Peale Eesti võistluste on Tallinna hipodroomil võimalik panustada ka Soome ja Rootsi võistlustele. Kui Eestis jäävad võidud mõnekümne tuhande krooni piiridesse, siis põhjanaabrite juures võib võita miljoneid kroone. ?Näiteks algab 25. septembrist mäng, milles on võimalik võita 50 miljonit krooni,? rääkis Nurm.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing