Pärnu PM: Maseko lubab Pärnus õhu rikkumise lõpetada

01. september 2004, 08:13

AS Maseko esindajad lubasid eilsel kohtumisel Pärnu linnavalitsuses, et kõrvaldavad kalajahutsehhi haisu tehnoloogia muutmise abil.

Kalatööstusi ühendava Eesti Kalaliidu juht Valdur Noormägi ütles Pärnu Postimehele, et kõigi vaidlevate poolte kokkusaamine silmast silma oli hädavajalik, sest seni on suheldud emotsioonide tasandil ega ole üritatudki vastastikku suid puhtaks rääkida.

Märtsis andis ligi tuhat pärnakat allkirja nõudmisele lõpetada Masekos kalajahu tootmine, sest seal tekkiv hais levis allatuult paari kilomeetri kaugusele, ning teravaks läksid linnavalitsuse ja Maseko suhtedki, mis võinuks lõppeda nõudega kalajahutootmine sulgeda.

Maseko kalatööstuse töötajais tekitas eile hämmingut Äripäevas avaldatud kuulutus, kus Maseko pakkus müüa avalikul kirjalikul enampakkumisel alghinda määramata Pärnu kalatööstuse.

Selle kohta, kas kalatööstuse kinnistu müük tähendaks tootmise täielikku lõpetamist ning kas Maseko Pärnu kalatööstuse 365 töötajat ähvardaks töötajäämine, mingit kommentaari Maseko peakontorist Tallinnast eile hommikul saada ei õnnestunud.

Nii linnapea Väino Hallikmägi kui Maseko eesträäkija Valdur Noormägi teatasid, et samal päeval ilmunud Äripäeva kuulutus ei olnud mingi surveavaldus linnavalitsusele paljude inimeste töötajäämise ähvardusega, vaid tegemist oli kahe eri asja juhusliku kokkusaamisega.

Maseko esindajad selgitasid, et kuna Pärnu kalatööstus kasutab üle 13hektarilisest kinnistust alla poole, on nad huvitatud jõeäärsele väärtuslikule maale mõistliku rakenduse leidmisest. Varem on otsitud rentnikku, nüüdse pakkumise mõte on aga leida investor.

?Müük ei ole kuidagi seoses tootmise lõpetamisega, need on kaks täiesti eri asja. Seda enam, et Maseko on nende ettevõtete hulgas, kes pärast Venemaa veterinaaride kontrolli saavad ekspordiloa,? selgitas Noormägi.

Noormägi rääkis, et Maseko on kalajahu tootmise täiustamiseks kulutanud kaks miljonit krooni ja kui septembris tootmine pärast praegust kalapuudust käivitub, ei tohiks hais pärnakaid enam häirida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing