AirPort Express ? karp nagu orkester

Andres Palm 02. september 2004, 00:00

Sigaretipakist pisut suurem valge karp meenutab esmapilgul sülearvuti toiteplokki. Ühes nurgas vahetatav elektripistik, all pesad võrgujuhtme, USB-printeri ning audiosignaali jaoks.

Ühendame võrgujuhtme ning pistame karbi lähimasse pistikupessa. Kahekümne sekundi pärast näitab roheline lambike, et karp on endale arvutivõrgust IP-aadressi küsinud ning loonud mõnekümnemeetrise raadiusega WiFi leviala kümnele kasutajale kiirusega kuni 54 Mb sekundis. Ühendame ka printeri ning helisüsteemi.

Sülearvutis käivitatud audioprogramm iTunes leiab traadita audiosüsteemi ning laseb valida, kas mängida muusikat õhu või juhtme kaudu. WiFi-võrgus arvutid näevad AirPort Expressi külge ühendatud printerit büroo teises nurgas.

Tegelikult saab seda kõike teha ka palju keerulisemalt. Kaasasolevalt CD-lt installitud AirPort Setup Utility abil saab muuta WiF-ühenduse turvaliseks, muuta õhus jagatavaid IP-aadresse või võrgu nime. Ning teha veel palju muud, millest arusaamiseks peaks olema arvutispets. Hea uudis on, et AirPort Ekspressi kasutamiseks ei pea olema spetsialist.

Kasutusvõimalusi leiab AirPort Expressile rohkesti.

Laiendame WiFi leviala kodus või büroos. Saadame muusikat kirjutuslaualt otse magamistuppa. Prindime traadita võrgu kaudu teise toa printerisse. Loome hotellitoas oma WiFi-võrgu. Kõik see on AirPort Expressi abil teostatav.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing