EPL: saarlaste piimatoodete eksport Euroopa Liitu kahekordistus

02. september 2004, 08:23

Saaremaa Liha- ja Piimatööstus on tänu Euroopa Liidule (EL) kahekordistanud igakuise ekspordimahu umbes 58 tonnilt 115 tonnile.

?Sisenemine ELi turule toimus meie jaoks tõrgeteta, sest asjaajamine ja paberlik bürokraatia on lihtsustunud ning aeganõudvad tolliprotseduurid on kadunud,? ütles Saaremaa Liha- ja Piimatööstuse turundusjuht Aime Polding.

Kui varem läks ettevõtte toodangust ekspordiks 15%, siis nüüd on see protsent 30.

?Saksamaale ekspordime võid ja lõssipulbrit, juust läheb Soome ja Läti turule,? ütles Polding. Enamik ekspordist moodustab või ja piimapulbri vedu Saksamaale. Juustu väljavedu moodustab umbes 17% ja see on suvekuudel umbes 20 tonni kuus.

Tõmbenumbriks Soome turul peetakse Saaremaa nime, mis on soomlaste seas üsna tuntud ja seetõttu saadetakse tooted välja oma kaubamärgi all.

Soomlaste ja lätlaste tarbimisharjumusi peetakse eestlastega sarnaseks ja seetõttu eraldi vaid ekspordiks toodetavaid juuste välja arendatud ei ole. Praegusel juhul on Soome ja Läti turule viidava juustu kogused enam-vähem võrdsed, kuid Poldingu sõnul on kindlalt ette näha Soome-suunalise juustuekspordi suurenemist, sest Eesti juust sobib maitseomadustelt ja hinnalt ka soomlastele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing