EPL: üle kolmandiku vilja- ja kartulisaagist ikaldus

02. september 2004, 08:14

Viimaste päevade vihmad on võtnud põllumeestelt lootuse päästa osa saagist ning teraviljast ja kartulisaagist on praeguseks hävinud juba rohkem kui kolmandik.

Tartumaal asuva Pilsu talu peremehe Madis Ajaotsa sõnul on kõige halvemas seisus just kartulikasvatajad, kirjutab Eesti Päevaleht. ?Nemad on päris hädas, sest kartul sai juba suvel väga palju vihma. Tekkinud on lehemädanik ja ka mugulad mädanevad,? lausus Ajaots.

Kui viljast on hävinud umbes kolmandik, siis kartulikadu on tema sõnul märksa suurem.

Pärnumaa põllumajandusnõustaja Laine Kallaste kinnitas, et ka Pärnumaal on kartulisaak ikaldunud. ?Juba kasvuperiood oli külm ja märg,? märkis ta. ?Suurte firmade põldude vagude vahel on vesi, väiksemad tootjad ja oma tarbeks kasvatavad inimesed on kartuli juba üles võtnud ning tulemused on väga nutused.?

Kui veel mõne nädala eest lootsid põllumehed korralikku viljasaaki, siis praeguseks on selge, et teravilja päästa ei õnnestu. Madis Ajaots kinnitas, et olukorra on hulluks muutnud just viimaste päevade sajud.

?Viimased uudised on väga halvad, sest vihma on tulnud lausa ülearu. Paljudel meestel on ainult pool viljast koristatud, praegu aga ei saa põllule enam nädal aega,? ütles talunik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing