PM: Meelis Atonen võib tagasi astuda

02. september 2004, 08:25

Majandusminister Meelis Atonen lubas tagasi astuda, kui valitsus nõustub täna Saaremaa Laevakompanii (SLK) sooviga luua riigiga ühine praamifirma.

«Homme esitletakse valitsusele SLK seisukohti ja majandusministeeriumi ettepanekuid. Juhul kui valitsus pooldab SLK tingimustel ühisfirma loomist, pean oma lubadusest kinni ja astun tagasi,» ütles Atonen Postimehele.

Tema sõnul pakub majandusministeerium valitsusele kaht varianti. Kas luua SLKga ühisfirma riigile kasulikel tingimustel või sundida praamifirmat laevaliiklust Lääne-Eestis jätkama.

«Me ei soovi lihtsalt enam poliitikutega dotatsioonide suuruse üle kembelda,» rääkis SLK nõukogu liige Aivar Jõgi. Tema sõnul tahab SLK luua Tallinna Sadamaga ühisfirma kokkulepitud tingimustel.

Ka majandusministeeriumi kantsler Marika Priske kinnitas, et SLK soovib iga hinna eest ühisfirma ideed valitsuses läbi suruda. «Meie esimene huvi aga on, et 1. oktoobrist jätkuks parvlaevaliiklus ja peale SLK ei näe me kedagi, kes seda korraldada suudaks,» rääkis ta.

Priske sõnul on ministeerium valmis arutama kõiki variante, mis on majanduslikult mõistlikud ja vastuvõetavad.

Siseminister Margus Leivo hinnangul pooldab tema valitsuses võimalust jätkata praamiliiklust ühisfirma loomisega.

«Paremaid võimalusi ma praeguses olukorras ei näe ning läbirääkimiste ummikusse jooksmine tähendaks saarlastele suuri sotsiaalseid probleeme,» märkis Leivo. «Seetõttu ei usu ma, et SLK suuromanik Vjat?eslav Leedo ka mingisuguseid ebaõiglaseid nõudmisi praamiühenduse jätkamiseks riigile esitaks.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing