2. september 2004 kell 13:13

Euroopa Liit suurendas turistide voolu Pärnusse

Eesti astumine Euroopa Liitu on tunduvalt suurendanud turistide voolu Pärnusse, vahendas Raadio Pärnu.

Juba praegu on Eesti suvepealinnas tänavu külalisi olnud rohkem kui terve eelmise aastaga kokku. Pärnu turismiinfo turismispetsialist Helve Kask ütles, et vihmasele suvele vaatamata on 8 kuuga Pärnut külastanud ligi 4000 turisti rohkem kui terve eelmise aasta jooksul kokku. Turistide arv on tõusnud eelkõige Vahemeremaade riikide kodanike arvelt. Nii näiteks on 3-4 kordistunud Pärnut külastavate Itaalia, Prantsusmaa ja Hispaania turistide hulk. Arvukamalt on tulijaid ka Inglismaalt, Poolast, Sveitsist, Sloveeniast, Austriast. Kindlasti on neid ajendanud huvi Eesti kui uue EL liikmesmaa vastu.

Suurenenud on ka Saksa turistide vool Eestisse. Kui eelmise aasta jooksul külastas Pärnut 4000 sakslast, siis käesoleva aasta 8 kuuga on käinud juba 5304 inimest. Kuna august on sakslaste seas populaarne puhkusekuu, oli väga palju sakslasi just möödunud kuul Eestis jalgratastega ringi reisimas.

Suve keskel võis Kase sõnul öelda, et eestlased hoiavad päikese puudumisel Pärnust eemale, siis nüüd selgub, et ka omaturistide arv jääb aasta lõikes samale tasemele. Eelmise aastaga külastas Pärnu I- punkti 12 000 huvilist, selle aasta 8 kuuga on neid olnud ligi 10 000.

Kask ütles, et kui varem tulid turistid Pärnusse eelkõige ranna pärast, siis viimastel aastatel on põhjuseks just mainekad kultuuriüritused. Siiski liigub väga palju ka stiihilist, seljakotiga reisijat, kes rändab üle terve Eesti.

Hetkel kuum