Euroopa Liitu astumine suurendas turistide voolu Pärnusse

ÄP 03. september 2004, 00:00

Juba praegu on Eesti suvepealinnas tänavu külalisi olnud rohkem kui terve eelmise aastaga kokku.

Pärnu turismiinfo turismispetsialist Helve Kask ütles, et vihmasele suvele vaatamata on kaheksa kuuga Pärnut külastanud ligi 4000 turisti rohkem kui terve eelmise aasta jooksul kokku.

Turistide arv on tõusnud eelkõige tänu Vahemeremaade riikide kodanikele. Nii näiteks on 3?4 korda suurenenud Pärnut külastavate Itaalia, Prantsusmaa ja Hispaania turistide hulk. Arvukamalt on tulijaid ka Inglismaalt, Poolast, ?veitsist, Sloveeniast ja Austriast.

Suurenenud on ka Saksa turistide vool Eestisse. Kui eelmise aasta jooksul külastas Pärnut 4000 sakslast, siis käesoleva aasta kaheksa kuuga on käinud juba 5304 inimest. Kuna august on sakslaste seas populaarne puhkusekuu, oli väga palju sakslasi just möödunud kuul Eestis jalgratastega ringi reisimas.

Kui suve keskel võis Kase sõnul öelda, et eestlased hoiavad päikese puudumise tõttu Pärnust eemale, siis nüüd selgub, et ka oma turistide arv jääb aasta lõikes samale tasemele.

Eelmise aastaga külastas Pärnu I-punkti 12 000 huvilist, selle aasta kaheksa kuuga on neid olnud ligi 10 000.

Kask ütles, et kui varem tulid turistid Pärnusse eelkõige ranna pärast, siis viimastel aastatel on põhjuseks ka mainekad kultuuriüritused. ?Siiski liigub palju ka stiihilist, seljakotiga reisijat, kes rändab üle terve Eesti,? lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing