2. september 2004 kell 13:39

Google investorid peavad veel ootama aktsia indeksitesse võtmist

Google investorid peavad ootama aktsia indeksitesse võtmist, saavutamaks suuremat nõudlust aktsia järele. See ei pruugi aga niipea toimuda, kirjutab Bloomberg.

Google aktsionärid võivad alates tänasest ? 15 päeva pärast aktsiate esmaemissiooni - aktsiad müüma. Selleks on vaja nõudlust S P 500 ja Nasdaqi indeksifondide juhtide poolt.

Kuigi Google on Nasdaqi aktsiaturul turuväärtuselt 11 firma, peab ta veel end indeksitesse saamiseks tõestama.

S P 500 indeksit järgib 1,1 triljonit dollarit, kes ei saa osta Google aktsiat. Aktsiat pole ka Nasdaq-100 indeksiaktsias QQQ.

?Oma koha kättevõitmine indeksites on küllalt aeganõudev protsess arvestades Google kõrget turuväärtust,? Thornburg Investment Managementi fondijuht Alex Motola. ?See pidurdab natuke aktsiat.'

Google töötajad ja varased aktsionärid võivad alates tänasest vastavalt IPO prospektile müüa 4,6 mln aktsiat. Tavapäraselt on IPO järgseks aktsiate müügikeeluperioodiks 180 päeva.

Gogle pressiesindaja David Krane keeldus kommenteerimast võimaliku insiderite aktsiamüügiplaane.

Praegu ei kvalifitseeru Google aktsia S P 500 indeksisse liiga väikese vabades kätes olevate aktsiate arvu tõttu. Google juhatuse liikmete ja direktorite käes on 55 protsenti firma aktsiatest. S P nõuab vähemalt poolte aktsiate vabades kätes olekut.

?Kui Google vabades kätes olevate arv saab kuue kuu või kuue aasta pärast olema 50 protsenti, vaatamae me seda firmat,' ütles Standard Poorsi indeksikomitee juht David Blitzer. Lisaks sellele nõudele tahab S P, et firmal oleks ette näidata nelja kasumiga lõppenud kvartalit pärast IPO toimumist.

Norhern Trusti aktsiaindeksitesse investeerimise direktori Alex Matturri sõnul on ebatõenäoline, et Google lisatakse indeksisse enne tuleva aasta septembrit. Ta lisas, et USA indeksites ei arvestata kogu firma turuväärtust, vaid ainult vabades kätes olnud aktsiad. S P valib aktsiad indeksisse selle alusel, kui suurt osa mängib iga tööstusharu USA aktsiaturul. Nasdaqi, Russeli ja Wilshire indeksitesse lisatakse aktsiaid vastavalt nende turuväärtusele.

Nasdaqi kooseis vaadatakse üle kord aastas ? detsembris. Indeksisse saavad suured firmad siis, kui nad on vähemalt aasta aega börsil olnud. Google võib indeksisse saada 2005. aasta augustis. Russeli indeksitesse võib Google aktsia pääseda juba kuu lõpus, nagu ka Wilshire 5000 indekisse.

Hetkel kuum