Hansapanga kohustuslike ja vabatahtlike pensionifondide maht üle miljardi krooni

Annika Matson 03. september 2004, 10:06

Hansapanga kohustuslike ja vabatahtlike pensionifondide maht tõusis üle ühe miljardi krooni, teatas Hansapank.

Septembri alguse seisuga on Hansapanga kohustuslike pensionifondide maht kasvanud 954,2 miljoni ning vabatahtlike fondide maht 64,7 miljoni kroonini, ulatudes kokku 1,019 miljardi kroonini.

Kõige enam on klientide vara suutnud suvega kasvatada Hansapanga kohustuslik pensionifond K3. Fondi varade maht ületas eile esmakordselt 0,5 miljardi krooni piiri. Fondi head tootlusnäitajad on Hansa Investeerimisfondide fondijuhi Robert Kiti sõnul eelduseks uute klientide lisandumisel. 'Saada kolme suvekuuga juurde ligi 18 000 klienti oleks muidu mõeldamatu,' märkis ta.

Vabatahtlike fondide tootlusele on hästi mõjunud ka ärevuse taandumine Venemaa aktsiaturgudel. Häid tulemusi on näidanud Ida-Euroopa investeeringud, kasvatades pensioniinvestorite paigutusi suvega 9,2%. Tõusulainel on liikunud ka investeeringud Venemaale, andes ainuüksi augusti keskmiseks tootluseks 5,9%.

Augusti lõpu seisuga oli Hansa Pensionifondide kasuks otsustanud 209 125 eestimaalast. Kõigis kolmes Balti riigis on Hansa Pensionifondidega augusti lõpuks liitunud kokku ligi 620 000 klienti.

Robert Kitt märkis, et pensionifondide juhtimisel on oluline distsipliin ning avalikult kinnitatud investeerimisstrateegiatest kinnipidamine.

'Hansa Investeeringute paigutused on põhjendatud ning hajutatud, ilma suuremaid riske võtmata. Mänguga ei ole investeerimisel mingit pistmist,' lisas Kitt.

Fondidest on Eestis endiselt eelistatuimad kuni 50-protsendilise aktsiaosalusega fondid. Seejuures on Hansa Pensionfond K3 Eesti turul kõige populaarsem valik - selle fondi on valinud enam kui 125 000 klienti.

Hansapank haldab Baltikumis varasid kokku 426 miljoni euro väärtuses, mis teeb pangast piirkonna suurima varahalduri. Pensioni II samba varad moodustavad kogusummast umbes 80 miljonit eurot, nende osakaal koguvarade seas on suurenemas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing