Ülo Toomsalu • 3. september 2004 kell 6:20

PM: Näpuviga kinkis vihma uputatud majaomanikele miljoneid kroone

ERGO Kindlustus välistas varem uputuskahjude hüvitamise, kuid mitmeti mõistetavate kodukindlustuse tingimuste tõttu makstakse ligi 4 mln krooni.

Juuli lõpus Tallinna uputanud paduvihma kahjud jäid suures osas majaomanike enda kanda, sest enamiku kindlustusseltside varakindlustuse tüüptingimustes üleujutust võimaliku looduskahjuna nimetatud ei ole, kirjutab Postimees.

Finantsinspektsiooni andmetel katab tüüptingimuste kohaselt üleujutuse riski Eesti kuuest kindlustusseltsist vaid ERGO Kindlustus ning osaliselt ka Inges Kindlustus.

Mõne kindlustuseksperdi arvates tingisid ERGO hüvitiste nõuete suure mahu seltsi jaoks ebasoodsalt sõnastatud kindlustustingimused.

Kuigi ERGO esindaja kinnitas veel augusti alguses pärast suuri üleujutusi, et peamiselt kuuluvad hüvitamisele vaid need kahjud, mille puhul on tegemist kanalisatsiooni kaudu hoonetesse tunginud vihmaveega, oldi siiski sunnitud loodusõnnetuste vastu kindlustuskatet omanud klientidele hüvitama kõik vihmasadudest tingitud kahjud.

ERGO kindlustustingimused loevad nimelt kindlustusjuhtumiks ka pikaajalistest vihmasadudest tingitud põhjavee tõusu või loodusliku üleujutuse ja selle tagajärjel kanalisatsioonisüsteemi kaudu sisse tunginud vee või reovee.

«Meie kliendid on paremas seisus kui teiste seltside omad,» hindas ERGO Kindlustuse suhtekorraldusjuht Hille Karm, kelle sõnul lahendatakse asjad kliendile soodsamas suunas, kui lepingut on võimalik mitmeti mõista.

ERGO registreeris Harjumaal kokku 149 paduvihmadest tekitatud kahjuteadet, millest 109 on tunnistatud kindlustusjuhtumiks. Eraisikutele makstakse vihmakahjude hüvitisena välja 3,3 miljonit krooni ja firmaklientidele pool miljonit krooni. Suurim hüvitis ulatub 300 000 kroonini.

Kas suurenenud uputuskahjud toovad kaasa ka ERGO kindlustustingimuste muutuse konkurentide omade sarnaseks või kodukindlustuse hinnatõusu, ei osanud Karm öelda. «Vaatame kindlustustingimused üle,» märkis Karm.

Hetkel kuum