Kalatööstused valmistuvad uueks kontrollimiseks

06. september 2004, 13:54

Vene eksporti taotlevad Eesti kalatööstused valmistuvad Venemaa veterinaarameti uueks kontrollimiseks, mis peaks aset leidma oktoobri algul.

Eesti Kalaliidu tegevjuht Valdur Noormägi ütles, et need kalatöötlemistehased, kus Venemaa kontrollid puudusi avastasid, on need nüüdseks likvideerinud ja oktoobri algul peaks tulema Eestisse uus missioon.

Noormägi hinnangul oli paljudel juhtudel arusaamatu, miks ettevõtte taotlusi kalatoodete ekspordiks ei rahuldatud. Venemaa nõuete kohaselt pidi ettevõte maikuust juba Venemaale eksportima ja ta pidi hetkel töötama, aga juuli lõpul, mil Eestis oli kalapüügikeeld, toimus paljudes Eesti kalatööstustes remont ja inimesed olid kollektiivpuhkusel. Seeõttu võis Noormägi hinnangul kontrollijail vale pilt jääda. Paljud pisipuudused, mis leiti, olid tema hinnangul päevaga kõrvaldatavad ja mõnel juhul oli tegu seaduste erineva tõlgendamisega.

'Ega meil kilu ja räime eriti mujale müüa pole,' lausus Noormägi ja avaldas lootust, et novembris hakkavad ekspordinumbrid Venemaale tõusma. Aastal 2006 võiks see tema sõnul ulatuda juba 750-800 mln kroonini.

Juulis toimunud Venemaa veterinaarameti kontrollimise tulemusel sai luba oma toodangut sinna eksportida 24st nimekirjas olnud kalatöötlemisega tegelevast ettevõttest 11.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing