Omavalitsuste Uikala Prügila kaasab erakapitali

06. september 2004, 09:50

Viie omavalitsuse moodustatud AS Uikala Prügila pole enam üksnes omavalitsuste oma, sest osa aktsiatest on müüdud erakapitalile.

Maikuus otsustas Kohtla-Järve linnavolikogu linnale kuuluvad 200 Uikala Prügila aktsiat avalikul enampakkumisel maha müüa. Paketi alghind, 500 000 krooni, tõusis pakkumiste käigus 1,3 miljoni kroonini. Enampakkumise võitjaks tunnistati OÜ Ekovir, mille aktsiad kuuluvad 100% Nikolai Ossipenko firmale N V, kirjutab Põhjarannik.

'Linnal on nii palju probleeme, et see aktsiate müük oli lihtsalt vajalik,' põhjendas aktsiate müüki linnapea Jevgeni Solovjov.

Esimene suur probleem tema sõnul on see, et seni on linna eelarvesse laekumata kolm miljonit krooni tulumaksu.

Teine probleem on seotud majade lammutamisega linnas - koht, kuhu lammutusjäätmeid vedama hakata, tuleb ette valmistada. Ja kuigi linn loodab jõuda kokkuleppele operaatorfirmaga, kes soostuks 70% investeeringutest enda kanda võtma, jääb ülejäänud 30% ikkagi linna maksta.

Aktsiate enampakkumise võitnud OÜ Ekovir on alles tänavu kevadel registreeritud firma, mis tegeleb jäätmekäitlusega Jõhvis ja Kohtla-Järvel.

Miks Ekovir prügila osanikuks tahtis saada, ei soostunud ettevõtte juhatuse liige Ervin Metsatalu kommenteerima.

Lisaks otsustas Jõhvi vallavolikogu 19. augustil, et paneb enampakkumisele veerandi vallale kuuluvast 1200 prügila aktsiast. 300 aktsiast koosneva paketi alghinnaks määrati miljon krooni, pakkumine toimub 16. septembril.

'Meil on naaberomavalitsuse ees kohustusi: haridusvõlg Jõhvi linnale tuleb ära maksta ja muid võimalusi selleks raha leida me ei näe,' põhjendas seesugust otsust vallavolikogu esimees Kalmer Puul.

Ervin Metsatalu kinnitas, et OÜ Ekovir eeloleval enampakkumisel osaleda ei kavatse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing