Koeru mootoritehas laiendab tootmist

Signe Kalberg 07. september 2004, 00:00

Ligi kaks nädalat tagasi kolis kraanade ja tõsteseadmete elektrijuhtimiskilpe ja elektrikomponente valmistav tootmisüksus uude, 2000ruutmeetrisesse ja 5,7 miljonit krooni maksma läinud tootmishalli. Tootmise laiendamiseks võttis tehas tööle täiendavalt 32 inimest.

ASi Konesko tegevdirektor Mart Hirtentreu ütles, et alustas juba mullu oktoobris kahe uue tehasehoone ehitust. Eelmise aasta novembris otsustas maailma juhtivaid kraana- ja tõstukitootjaid KCI Konecranes tuua ühe oma tootmisüksustest Soomest Tammisaarist Eestisse. Firma ostis Eestis oma kauaaegse koostööpartneri, Koerus paikneva metalliettevõtte ASi Konesko 19 protsenti aktsiatest.

Uutesse tootmishoonetesse investeeriti mullu 20 miljonit krooni, sel aastal on Konesko kavandanud investeerida tootmise laiendusse 35 miljonit, mis sisaldab ka Põltsamaale üleviidud metallitöötlemistsehhi ehitusi.

?Kahe Koeru autoremonditehase aegse kaarhalli asemele on ehitatud kolm uut tootmishalli. Kui endise Koeru autoremonditehase pankrotivarana kätte saime, oli tootmispinda 5000 ruutmeetrit,? märkis ta. Tänaseks paikneb tootmine 12 000 ruutmeetril.

Uue tehase ehitus läks Hirtentreu andmetel maksma 5,7 miljonit krooni, millele lisanduvad kommunikatsioonide paigaldusele kulunud 2,5 miljonit krooni.

Et tehas tarbib palju elektrit, on kavatseb ta osta Eesti Energialt 900 000 krooni ulatuses võimsust juurde.

Kuigi kahe nädalal eest said paika seadmed ja töölauad ning tootmine juba käib, on tegemata kontor ja olmeruumid, mis peaksid kasutusvalmis olema kuu lõpuks. Pooleliolevate infrastruktuuride ehitus lõpeb oktoobris.

Hirtentreu sõnul kolib Soomest Koeru rootorite valutöökoda ning suurte, pool tonni kaaluvate mootorite valmistamise tsehh.

Koeru valla suurim tööandja Konesko peab plaani tootmist veelgi laiendada, järgmiseks aastaks prognoosib Hirtentreu võrreldes selle aastaga kahekordset käibe kasvu. Nädalas panevad töötajad kokku 120 juhtimispulti, 200 elektrikilpi, 15 suurt kasti kraanade elektriosadega. Firma laienemise suurimaks takistuseks on paraku tööjõud, keda pole kuskile majutada, ja bussiliiklus.

Konesko personalijuht Katrin Perlin ütles, et kui autoremonditehase hiilgeaegadel töötas Koerus 180 inimest, on praegu Põltsamaal metallitsehhis ja Koeru tehases kokku palgal 307 inimest, neist vaid 52 Põltsamaal. Järgmisel aastal peaks töötajaskond suurenema koos Põltsamaa metallitsehhiga 400 inimeseni.

Koeru valla inimesed moodustavad töötajaskonnast ligi 35 protsenti. ?Töötajaid sõidab meile lisaks naabervaldadele ka Paidest, Türilt, Jõgevalt, nüüd paarkümmend inimest Tamsalustki,? lausus ta.

Koeru vallavanem Jaago Kuriks aga kinnitas, et korterimured on murtud. ?Kinnisvarafirmad ostsid Vaolt seni tühjalt seisnud 12 korteriga maja ja Ervitalt kuus maja, kokku 60 korterit,? selgitas ta. Koostöös omavalitsusjuhtidega peaksid toimima hakkama ka vajalikud bussimarsruudid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing