Tanklaketid laiendavad haaret

Anne Oja 07. september 2004, 00:00

Eesti Statoil ASi peadirektor Epp Kiviaed tunnistas, et Statoilil on töös viisteist tanklaprojekti nii Tallinnas kui ka väljaspool. ?Ehitame sinna, kuhu meil pole seni veel olnud võimalust laieneda,? ütles Kiviaed. Tanklaketi seni suuremad laienemised olid 1999. ja 2003. aastal, mil Statoil ostis Alexela ning Shelli tanklad.

Lähinädalatel avab Statoil uue automaatjaama Tartus. Kui kiiresti järgmised tanklad kerkivad, ei osanud Kiviaed öelda. ?Seda mõjutavad välised olud, näiteks, kuidas kulgeb Põhjaväila ehitus. Juba möödunud aasta märtsis algatas Statoil magistraali äärde jääva Tuukri, Jõe ja Karu tänava vahelise kvartali tankla detailplaneeringu. ?Kuna sadamajaam jääb tee alla, siis see tankla hakkab teda asendama,? lausus Kiviaed.

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti andmetel on algatatud veel nelja kütusetankla detailplaneering. Tanklad on kavandatud Peterburi tee 58c ja 64b vahelisele maa-alale, Narva maantee 170, Raadiku 11 ja 11a ning Tööstuse 101.

Neste Eesti ASile kuulub lisaks praegustele tanklatele veel 13 kinnistut. Peadirektor Indrek Kaju kommenteeris: ?Eks igal kütusefirmal ole paar krunti varuks.? 13 tanklat Nestel ehitada plaanis pole. Osa tanklaid võtab enda alla mitu krunti ja krunte on ka kaasomandis kõrval asuva poega.

Kaju sõnul avab Neste järgmise automaattankla selle aasta lõpus või tuleva aasta algul. Augustis avas Neste tankla Rakveres. Parimal juhul kerkib tankla poole aastaga, kuid mõnel juhul pidurdavad ehitamist kohtuvaidlused. Näiteks seisab kütusetankla ehitamine Võrus, kus detailplaneeringu vaidlus on läinud riigikohtuni. ?Meile on jäänud mulje, et konkurent ei soovi meid Võrus näha,? märkis Kaju.

Hydro Texaco tegevjuht Andres Kivistik nimetas jõulisi laienemisplaane, kuid täpsemalt rääkima ei soostunud. ?Natuke vara on selle infoga välja tulla, ehk paari nädala pärast,? vabandas Kivistik. ?Seda võin küll tunnistada, et taotleme üht ehitusluba Tallinnas ja teist Tartus.? Laienemiseks on Hydro Texaco soetanud hoonestusõigused.

Olerexi turundusjuht Antti Moppel lausus: ?Jätkame kogu riiki katva jaemüügivõrgu väljaehitamist. Tulevikus oleme esindatud kõigis suuremates linnades ja transiitliikluse sõlmpunktides.?

Olerexi värvides jaamad töötavad nii omandiõiguse, hoonestusõiguse kui ka pikaajaliste rendilepingute alusel. Viimati avas Olerex tankla Viru-Nigulas. Septembris valmib Tartu Jaama kiirtanklas täisautomaatne pesula ja selle aasta jooksul käivitub veel vähemalt kaks Olerexi värvides tanklat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:42
Otsi:

Ava täpsem otsing