Turvakontrollid nõuavad lennujaamas ajavaru

Rivo Sarapik 07. september 2004, 00:00

Terrorirünnakute tõttu on lennujaamad karmistanud turvameetmeid, mis võib tähendada ka kuni tunnipikkust turvakontrollijärjekorras seismist.

Seoses kolm aastat tagasi toimunud terrorirünnakutega karmistati lennujaamades turvakontrolli. See tähendab, et vähimagi kahtluse korral on turvameeskonnal õigus reisija ja tema pagas läbi vaadata. Nii leiab sageli lennujaamast saba, seda ka transiidisektoris, sest turvakontroll võtab aega.

Et kontrolliks kuluvat aega lühendada, tasub kõik metallesemed, kaasa arvatud mobiiltelefon, pleier ja võtmehoidjad pagasisse panna, mis läbi valgustatakse. Võib tunduda absurdne, ent päikeseprillide kandmine kontrollis tõmbab asjatut tähelepanu.

Aega aitab lennujaamas säästa ka end eelregistreerides või siis iseteenindusterminale kasutades. Viimaseid leiab näiteks Stockholmis Arlanda lennujaamas ning peagi peaks neid ka Tallinnas kasutada saama.

Kindlasti tasub tundmatust lennujaamast lennates kahe lennu vahele aega varuda ning võimalusel hankida orienteerumiseks ka terminali kaart.

Mõnikord on hea valmistada ette ka konkreetse ärireisiga seotud töö, kuna saabuv lend sihtkohta on jällegi ajaliselt väga napp. Tavaliselt proovin juba aegsasti ette valmistuda ja võtan kaasa ka raamatu või ajakirja, kindlasti ka CD-pleieri sobiva muusikaga. Aga mõnikord juhtub, et lend lükatakse edasi määramata ajaks teadmata põhjustel. See on eriti ebameeldiv.

Pikema vaheajaga olen proovinud magada. See õnnestub hästi öistel tundidel näiteks Helsingi lennujaamas, kuid mitte nii hästi Heathrow?s, kus n-ö suitsuputkast leviv suitsuhais und segab.

Loomulikult hulgun mööda poode, vahel teen meiki. Kui eriti palju aega on, tihti loen ajalehepunktides läbi ajakirjad, mida ei ole mõtet osta, aga ajaveetmiseks sobivad. Internetipunktidega lennujaamades (Frankfurdis tasuta, Helsingis tasuline) kasutan võimalust suhelda ülejäänud maailmaga, teha vajalikke pangaülekandeid jms vajalikku.

Kui veel tollitsoonis ei ole, siis võib alati õues viibida nii kaua kui võimalik.

Korra olen ka lähedal elava inimese endaga kohvi jooma kutsunud.

Olen lennanud nii USA osariikidevahelistel kui ka Euroopa?USA lendudel ning ka Euroopa-sisestel, minu arvates on hilinemise põhjustaja USAs tavaliselt ka kompensatsiooni pakkunud erinevate tegevuste või reklaamkingituste näol.

Kui ootamine juhtub kuskil lõunamaal olema ja ilm on ilus, siis saab kusagil lennujaama ümbruses päikese käes logeleda. Alati on hea, kui lugemist kaasas juhtub olema. Kui ei ole, siis tasub minnes Tallinna lennukis saadud Eesti lehed alles hoida ning alati saab sülearvuti olemasolul üht-teist ära teha.

Veidi mõnusam on siis, kui pilet juhtub äriklassi oma olema ? siis möödub see aeg reeglina lounge?is.

Kui me TTÜ meeskoori seltskonnaga USAst tagasi tulime, korraldasime igal täistunnil Düsseldorfi lennujaamas improviseeritud kontserdi.

Avastasime kuskilt nurgast täiesti töökorras klaveri ning moodustasime väikese ansambli. Pühapäeva varahommikul polnud publikut mitte liiga palju ning igaks juhuks välja pandud kaabusse meile raha ei laekunud.

www.inside-airports.com

Lehekülg koondab andmebaasi maailma lennujaamade kohta. Kõiki lennujaamasid nimekirjast ei leia, küll on olemas suuremad ja olulisemad Euroopas, Aasias, Ameerikas ning mujal maailmas. Teada saab vajalikud punktid erinevates lennujaamades, terminalide asetused, valuutavahetuste ja tax-free-kaupluste asukohad, erinevatest lennujaamadest lendavate lennufirmadest. Info on inglise keeles ja lugemiseks tasuta.

www.business-travel.com

Tegemist on ärireisijaile mõeldud portaaliga, kus on võimalik erinevaid lennufirmasid võrrelda, üle maailma hotell broneerida, auto rentida jne. Lisaks leiab portaali andmebaaside seast erinevate riikide tutvustuse, kus kirjas põhiinfo, nagu viisanõuded, kaardid, toitumisharjumused, puhkepäevad ja pühad. Info on inglise keeles ja tutvumiseks tasuta.

www.estonian-air.ee

Eesti lennufirma Estonian Air kodulehelt leiab reisiinfo lingi alt viited lennujaamadele, kuhu Estonian Airiga Tallinnast saab lennata. Esindatud on kümme lennujaama Euroopas, mille kohta leiab teavet näiteks sellest, kuidas ja millega lennujaamast kesklinna sõita, kus asub lennujaamas piletikassa, millal peab end lennukile registreerima.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:42
Otsi:

Ava täpsem otsing