Euroopa börsid: Swedish Match aktsia huuletubakaga löögi all

07. september 2004, 12:34

Maailma suurim huuletubaka (snus) tootja Swedish Match on täna alustanud päeva 5,5% langusega ning vajunud Stockholmi börsil 73,5 Rootsi kroonini.

Täna avaldab Euroopa Kohtu kohtunõunik oma arvamuse huultubaka edasise saatuse osas. Kohtuniku abi väitel jääb kaheteistkümne aastane huuletubaka keeld Euroopa Liidus püsima, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Rootsi tubakatootja 13 miljardi Rootsi suurusest aastasest kogumüügist annab huuletubaka müük umbes veerandi. Tubaka peamised turud on praegu Rootsi, Norra ja ülejäänud Skandinaavia turud, mis on huuletubaka müügi osas saanud Euroopa Liidult erandi.

25 riiki hõlmava Euroopa Liidu turule pääsemine annaks seega Swedish Matchi jaoks väga suure lisateenimise võimaluse. Mistõttu see tasub pingutamist.

Kiires tõusus (6,2%) on Põhjala börsidele aga Taani laevade operaator D/S Norden, kuna firma suuromanikud Attransco ja Motortramp soovivad oma osalust ettevõttes müüa ja läbirääkimised juba käivad.

Euroopa börsidel läheb täna hästi kindlustussektoril.

Poolaasta kasumi osas suurt hüpet näidanud Swiss Life on lisanud oma hinnale 2,7% ja jõudnud 152,5 ?veitsi frangini.

Maailma suuruselt teine edasikindlustaja Swiss Re on kosunud aga 1,8%, kuna JP Morgan ja UBS tõstsid ettevõtte reitingut. Loodetakse, et seltsi võlakirjaportfelli pealt on loota tulu kasvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing