Trigon Capital ja Allan Martinson loovad tehnoloogia-riskikapitalifirma

07. september 2004, 14:39

Investeerimispank Trigon Capital ja tehnoloogia- ja meediaettevõtja Allan Martinson loovad ühise riskikapitaliettevõtte.

Ettevõte fokuseerub tehnoloogia, meedia ja telekommunikatsioonisektori investeeringutele Kesk- ning Ida-Euroopa piirkonnas, sh Balti riikides ja SRÜ maades, teatasid ettevõtjad pressiteates.

Ettevõtte hakkab kandma nime Martinson Trigon Venture Partners ning selle aktsiad jagunevad võrdselt kummagi osapoole vahel. Ettevõtet hakkavad juhtima Martinson ja Trigon Capitali nõukogu esimees Joakim Helenius. Tegemist on esimese Baltikumis registreeritud investeerimisfirmaga, mis keskendub tehnoloogiatööstustele mitte ainult Eestis, Lätis ja Leedus vaid ka Venemaal ning mujal Kesk- ja Ida-Euroopas. Firma eesmärgiks on käivitada esimene investeerimisfond järgmise aasta alguseks.

?Meie huvialuses piirkonnas on sadu põnevaid tehnoloogiafirmasid. Me usume ka, et see regioon jätkab kiiret kasvu ning muutub ühe enam maailmamajanduse täisväärtuslikuks osaks. Samas on kõrgtehnoloogiline riskikapital siin veel vähe esindatud, mis annavad võimalusi sellistele firmadele nagu meie oma,? ütles Martinson.

Allan Martinson (37) asutas 1990. aastal uudisteagentuuri Baltic News Service (BNS) ning juhtis seda 1998. aastani. Kuni 2004. aasta juulini oli Martinson IT- ja tehnoloogiaettevõtete grupi MicroLink juhatuse esimees. MicroLink asutas Baltikumi peamise elektroonilise meedia ettevõtte Delfi, mis tänaseks on müüdud Norra kontsernile Findexa. 30. juunil lõppenud majandusaastal saavutas MicroLink 350 miljoni kroonise kasumi 820 miljoni kroonise käibe juures. Martinson on MicroLinki, SAF Tehnika, Baltic News Service, Tallinna Väärtpaberibörsi, Ekspress Grupi ja IT-firma Regio nõukogude liige. Ta on lõpetanud Moskva Riikliku Ülikooli rakendusmatemaatika ja küberneetika erialal.

Joakim Helenius (46) on olnud tegev rahvusvahelises finantstööstuses alates 1981. aastast ning olnud Goldman Sachs International?i asepresident, Kansallispankki manager ja Merill Lynch International Bank?i tegevdirektor. Ta on 1992. aastal loodud Trigon Capitali (varasem nimi Hansa Investeeringud) kaasasutaja ja juht. Ta on lõpetanud Cambridge Ülikooli majandusteaduskonna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing