Viisnurga vabrik saab koduks Lehtpuutöötlemise ASile

07. september 2004, 12:42

Seni Pärnus kahes tootmishoones tegutsenud Lehtpuutöötlemise AS kolib pärast Viisnurga liimpuiduvabriku ostmist kogu tootmisega sinna.

?Saame kompaktse tootmispinna ja lisakuivati, mida meil väga vaja oli,? kommenteeris Lehtpuutöötlemise ASi tegevjuht Toomas Tapupere kolimist senistest tootmishoonetest Pärnus Merimetsa ja Savi tänavalt.

Viisnurga Pärnus Ehitajate teel asuva liimpuiduvabriku pindala on 8 hektarit ja see mahutab Tapupere sõnul hästi kaks seni eralditoimivat tehast.

Kui Viisnurk töötles kase- (20%) ja männipuud (80%), siis pärast ülevõtmist pole plaanis männi töötlemisega jätkata. ?Meil on turg ja kogemused olemas kasega,? põhjendas Tapupere.

Saematerjali, liimitud tooteid ja mööbli komponente tootva Lehtpuutöötlemise ASi peamised turud on Saksamaa (40%), Itaalia (40%), USA, Soome, Rootsi ja Eesti.

Tapupere sõnul on Viisnurga vabriku ostmise peamine motiiv tootmismahtude kasvatamine ja majandustulemuste parandamine. ?Majandustulemused polnud kõige paremad, selle ostu motivatsioon on numbreid parandada,? ütles ta, nõustumata tooma konkreetseid numbreid. Äriregistris pole firma majandustulemused veel saadaval.

Viisnurga ja Lehtpuutöötmise ASi tehing peaks toimuma kuu aja jooksul. Praegu käivad läbirääkimised.

Aprillis koondatud Viisnurga töötajaid ei ole Tapupere sõnul massiliselt plaanis üle võtta, välja arvatud mõned spetsialistid. Lehtpuutöötlemise ASis töötab hetkel 150 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing