Elektri saamiseks varu aega

Helen Sabrak 08. september 2004, 00:00

Liitumistaotluse vorm on üleval Eesti Energia kodulehel ja selle soovitame aja kokkuhoidmiseks täita enne klienditeenindusse tulekut. Taotluse vormid on saadaval ka klienditeenindustes ja neid saab täita kohapealgi. Täitmise juhised on antud vormi tagaküljel.

Olulisem on liitumispunkti asukoha ja soovitud liitumispunkti kaitsme nimivoolu amprite õige määratlemine. Kaitsmete nimivoolude valikurida on taotluse tagaküljel. Liitumispunkti asukoha koordinaate on võimalik määrata ja taotlusele märkida maa-ameti kodulehel asuva avaliku teenuse maaregistri kiirpäringu abil.

Liitumispunkti asukoha täpsustamiseks on soovitav uutel liitujatel lisada taotlusele katastriplaani väljavõtte või katastriüksuse plaani koopia. Koos teenindajaga täpsustatakse liitumispunkti asukoht arvutikaardil ja klient saab kaardi väljatrüki. Liitumispunkt asub uute liitujate korral võrgueeskirja kohaselt üldjuhul liitujale kuuluva maa-ala vahetus läheduses või maa-alal asuvas liitumiskilbis. Selgelt väljendatud soov ja asukoha kirjeldus kiirendavad asjaajamist.

Taotluse esitamisel peab klient esitama omandit ja isikut tõendava dokumendi. Äriklient peab esitama B-kaardi väljavõtte ja firma volikirja.

Vastame kliendile 15?20 (hiljemalt 30) päeva jooksul pärast taotluse esitamist tehtava liitumislepingu pakkumisega. Kui klient on Eesti Energia pakutud liitumistingimustega nõus, sõlmime liitumislepingu ja väljastame arve. Kui Eesti Energia pakkumine klienti ei rahulda, püüame läbirääkimiste käigus jõuda mõlemaid pooli rahuldava tulemuseni.

Liitumistasu maksmisel lähtutakse üldjuhul põhimõttest, et liituja tasub 50% liitumistasust (mis sisaldab ka liitumislepingu menetlustasu 400 kr) ettemaksuna enne Eesti Energia asumist lepingu täitmisele, sh projekteerimistöödele. Esimese makse tasumisel läheb asi töösse.

Ülejäänud 50% tasutakse pärast liitumispunkti väljaehitamist enne pingestamist. Soovi korral võib kogu liitumistasu maksta liitumislepingu sõlmimisel. Seoses seadusruumi muutumisega on trasside ja elektripaigaldiste trasside kooskõlastamine ja projekteerimine muutunud viimasel ajal aeganõudvaks ja võtab sageli kauem aega (5?6 kuud) kui paigaldiste ehitamine.

Kinnistu kasutamine elektripaigaldise rajamiseks tuleb kinnistuomanikuga kooskõlastada ja notariaalselt kinnitada, mis võib osutuda aeganõudvaks ja ettearvamatuks protsessiks. Seepärast on mõistlik alustada asjaajamist aegsasti enne soovitud ühenduse kasutamist.

Liituja ehitab alates liitumispunktist välja temale kuuluva elektripaigaldise (sisestuskaabli ja maja siseelektriseadmed). Liituja uue või ümberehitatud elektripaigaldise tohib võrguettevõtja elektriohutusseaduse kohaselt liitumispunktis pingestada alles pärast seda, kui liituja on tõendanud talle kuuluva elektripaigaldise korrasolekut vastava teatise esitamisega. Selleks tuleb liitujal tellida volitatud asutustelt mõõtmised ja tehniline kontroll. Enne pingestamist sõlmime kliendiga ka võrgu- ja elektrilepingud, milles lepime kliendiga kokku liitumispunktis ostetava elektri kvaliteedis ja müügitingimustes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing