Viisnurga vabrik saab koduks Lehtpuutöötlemise ASile

Kristiina Randmaa 08. september 2004, 00:00

?Saame kompaktse tootmispinna ja lisakuivati, mida meil väga vaja oli,? kommenteeris Lehtpuutöötlemise ASi tegevjuht Toomas Tapupere kolimist senistest tootmishoonetest Pärnus Merimetsa ja Savi tänavalt. Viisnurga Pärnus Ehitajate teel asuva liimpuiduvabriku pindala on 8 hektarit ja see mahutab Tapupere sõnul hästi kaks seni eraldi toimivat tehast.

Kui Viisnurk töötles kase- (20%) ja männipuud (80%), siis pärast ülevõtmist pole plaanis männi töötlemisega jätkata. ?Meil on turg ja kogemused olemas kasega,? põhjendas Tapupere. Saematerjali, liimitud tooteid ja mööbli komponente tootva Lehtpuutöötlemise ASi peamised turud on Saksamaa (40%), Itaalia (40%), USA, Soome, Rootsi ja Eesti.

Tapupere sõnul on Viisnurga vabriku ostmise peamine motiiv tootmismahtude kasvatamine ja majandustulemuste parandamine. ?Majandustulemused polnud kõige paremad, selle ostu motivatsioon on numbreid parandada,? ütles ta, nõustumata tooma konkreetseid numbreid. Äriregistris pole firma majandustulemused veel saadaval.

Viisnurga ja Lehtpuutöötlemise ASi tehing peaks toimuma kuu aja jooksul. Praegu käivad läbirääkimised. Aprillis koondatud Viisnurga töötajaid ei ole Tapupere sõnul massiliselt plaanis üle võtta, välja arvatud mõned spetsialistid. Lehtpuutöötlemise ASis töötab praegu 150 inimest.

Viisnurga finantsdirektor Andrus Aljas rääkis, et samuti müügis ehitusmaterjalide divisjoni võimalikelt ostjatelt on laekunud hinnapakkumised ning tingimuste üle käivad läbirääkimised. See müügiprotsess on aga veninud, sest esialgu loodeti edukalt töötava ja kasumit teeniva divisjoni müügiga ühele poole saada suvel.

Aljas nentis, et spordikaupade divisjoni vastu on huvi tuntud, kuid siiani pole konkreetseid ostupakkumisi laekunud. Spordikaupade divisjonis on hokikeppide tootmine ning vahendustegevus lõppenud ja selle käigus koondas ettevõte 51 inimest. Kui ostjat ei leidu, on kavas kogu spordikaupade divisjon sulgeda oktoobri lõpus pärast kõigi tänavuseks aastaks sõlmitud lepingute täitmist. Siis jääb tööle vaid mööblidivisjon, mis tänavu kuue kuuga teenis 2,4 miljonit krooni kasumit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing